1. خانه
  2. خودرو‌ ها
  3. سایپا
  4. کوییک

کوییک، انواع ماشین کوییک

  • کلاس بدنههاچ بک
  • کلاس اتومبیلB Segment , S Segment
  • تعداد نسل ها (بازار ایران)1 نسل
  • سال های تولید1397 - اکنون
درباره سایپا کوییک

کوییک quick سومین خودروی ملی سایپا است که برای اولین بار در سال 1395 رونمایی شد. این خودرو اولین خودروی هاچ بک کراس ملی است و بر روی پلت فرم نام آشنای X200 تولید شده است. در اواخر دهه 80 شمسی شرکت سایپا تغییرات و اصلاحاتی را روی پلت فرم پراید که X100 نام داشت اعمال کرد و در ابتدا خانواده تیبا بر روی این پلت فرم ساخته شدند. پس از تیبا، ساینا و ماشین کوییک نیز روی این پلتفرم تولید شدند. این خودرو به لطف طراحی بهتر از تیبا و پراید و همچنین امکانات رفاهی مناسب باز هم نسبت به خودروهای ذکر شده توانست خیلی زود تمایل خریداران را به سمت خود جلب کند. کوییک را می توان نسخه هاچ بک کراس ساینا دانست و شباهت ها و تفاوت هایی با ساینا دارد که می توانید مقایسه آن را در صفحه مقایسه ساینا و کوییک مطالعه فرمایید. 

از انواع کوییک میتوان به تیپ هایی نظیر کوییک دنده‌ای، کوییک R، کوییک S، کوییک G و کوییک اتوماتیک پلاس اشاره کرد. ظاهر کلی کوییک در تمامی تیپ ها مشابه یکدیگر است و تنها در برخی جزئیات تفاوت هایی وجود دارد که در صفحه هر تیپ ذکر شده است. در نمای جلوی کوییک شاهد چراغ هایی نسبتا باریک و کشیده هستیم که با خطوط تند و تیزی طراحی شده‌اند. جلوپنجره خودرو نیز مانند چراغ ها کمی باریک طراحی شده و میان آن لوگوی سایپا قرار دارد. روی سپر جلو در بخش وسط ورودی هوای دیگر موتور به همراه یک قسمت پلاستیکی جهت نصب پلاک تعبیه شده و دو طرف سپر نیز دو مه شکن دایره‌ای شکل به همراه یک بخش پلاستیکی کرومی رنگ که در بعضی از تیپ ها مخصوص چراغ های روز است، قرار گرفته‌اند. لازم به ذکر است که برای مطالعه معرفی هر تیپ می توانید به صفحه همان تیپ مراجعه کنید.

در بخش جانبی اولین هاچ بک کراس ملی صرف نظر از بخش جلو و عقب، همان طراحی کناری ساینا و تیبا را شاهد هستیم که تنها در قسمت سقف یک روف ریل اضافه شده است. یک ضربه گیر پلاستیکی مشکی رنگ نیز روی گلگیرها و رکاب خودرو نصب شده‌اند.

در بخش عقب چراغ ها به صورت دو تکه با گرافیکی نسبتا جدید و مناسب طراحی شده‌اند. در نمای عقب خودرو خطوط زیادی قرار دارد که کمی از سادگی این قسمت کاسته است. روی سپر عقب نیز یک قسمت مشکی رنگ به همراه دو چراغ مه شکن و یک دیفیوزر نسبتا ساده کرومی تعبیه شده است.

در بخش کابین و امکانات رفاهی هر کدام از تیپ های کوییک تفاوت هایی نسبت به یکدیگر دارند و با ورود به صفحه هر تیپ می توانید از تک تک موارد مطلع شوید.

در بخش فنی نیز در تمامی تیپ های سایپا کوییک از پیشرانه معروف M15 شرکت مگا موتور استفاده شده که این پیشرانه 4 سیلندر 8 سوپاپ قدیمی دارای 1/5 لیتر حجم است و توانایی تولید 87 اسب بخار قدرت و 128 نیوتن بر متر را دارد.

در تیپ های کوییک دنده‌ای، کوییک اس، کوییک آر و کوییک جی از یک جعبه دنده 5 سرعته دستی استفاده شده و کوییک اتوماتیک پلاس نیز از یک جعبه دنده اتوماتیک CVT بهره می برد. در بخش فنی نیز تفاوت هایی میان تیپ های مختلف کوییک وجود دارد که در صفحه تیپ هر کدام ذکر شده است. برای اطلاع از قیمت روز تمام تیپ های کوییک، قیمت کارخانه می توانید به صفحه قیمت کوییک مراجعه کنید.

نویسنده : امین سرمدی