1. خانه
 2. خودرو‌ ها
 3. پژو
 4. 508
 5. 1600 توربو (2010-2018)

پژو 508 2010-2018

Peugeot 508 1.6T 2010-2018

تیپ ها
 • توقف عرضه
 • توقف عرضه
نمودار قیمت
حداکثر سرعت (KM/H)
شتاب 0 تا 100 (برحسب ثانیه)
ثانیه
سدان
1600 سی سی
بنزینی دارای توربو
4
اتوماتیک دو کلاچه
6.2 لیتر در 100 کیلومتر
بیشتر

معرفی خودروپژو 508 2010-2018

پژو ۵۰۸ یک خودروی سدان کلاس D است که برای اولین بار در سال ۲۰۱۰ در نمایشگاه خودروی پاریس رونمایی شد. ۵۰۸ جایگزینی بود که پژو برای نسخه ۴۰۷ در نظر گرفته بود اما این خودرو از نظر ابعاد بزرگتر از 407 بوده و بر مبنای پلتفرم PF3 کمپانی PSA توسعه یافته است، که اشتراکات فراوانی با سیتروئن C5 نسل دوم دارد.

پژو ۵۰۸ از زمانی که به بازارهای جهانی عرضه شد توانست جوایز متعددی را از آن خود کند. از کسب عنوان خودروی سال اسپانیا در سال 2011 تا کسب عنوان بهترین خودروی سدان وارداتی به آلمان در همان سال که توسط یک مجله خودرویی معتبر به آن داده شد. اما 508 برخلاف مدل هایی نظیر 206 و 405 از آن دسته از شیرهای فرانسوی بود که برای بازار ایران خوش یمن نبود و مانند برادر دیگرش یعنی پژو 407 خیلی زود ایران را ترک کرد. البته نباید خود این خودروها را مقصر اصلی دانست چرا که دلایلی مانند قیمت گذاری نادرست و البته شرایط تحریم همگی سبب شدند تا این نمایندگان پژو در ایران موفقیت چندانی سب نکنند.

 

 

مزایا و معایب پژو 508

+ کابین جادار
+ ایمنی بالا و امکانات رفاهی خوب
+ طراحی قابل قبول
+ سواری نرم

- بازار دست دوم ضعیف
- خدمان پس از فروش نامناسب
- حساسیت پیشرانه به بنزین ایران
- ارگونومی پایین داشبرد و کابین

 

بررسی مشخصات فنی پژو 508

قلب تپنده‌ای که این شیر فرانسوی را به حرکت در می آورد در اصل یک پیشرانه مشترک میان پژو 2008 و برخی از محصولات شرکت DS بوده که یک پیشرانه 1.6 لیتری 4 سیلندر توربوشارژ است. این پیشرانه توانایی تولید 163 اسب بخار قدرت و 240 نیوتن متر گشتاور را داراست.

 

حجم موتور 1.6 لیتر
نوع موتور بنزینی 4 سیلندر 16 سوپاپ توربوشارژ
سیستم سوخت رسانی انژکتوری
حداکثر قدرت  163 اسب بخار
حداکثر گشتاور 240 نیوتون متر
ظرفیت باک 72 لیتر
جعبه دنده 6 سرعته اتوماتیک دوکلاچه
سیستم ترمز سیســتم ترمــز ضدقفــل )ABS ،)سیســتم کنتــرل الکترونیکــی پایــداری خــودرو )ESP ،) سیســتم کنتــرل لغــزش )ASR ،)سیســتم کنتــرل پایــداری دینامیــک )CBC ،)سیســتم کمکــی ســرباالیی )HAS ،)ترمــز دســتی برقــی
نوع ترمز جلو و عقب دیسکی
تعلیق جلو مک فرسون
سیستم فرمان هیدرولیک
حداکثر سرعت 210 کیلومتر
شتاب 0 تا 100 8.9 ثانیه
مصرف سوخت شهری 9.8 لیتر 
مصرف سوخت جاده 5.9 لیتر
مصرف سوخت ترکیبی 6.2 لیتر 
استاندارد آلایندگی یورو 5
ستاره ایمنی از مرکز استاندارد و ایمنی اروپا EURONCAP 5

 

امکانات رفاهی و ایمنی پژو ۵۰۸

پژو 508 از نظر امکانات رفاهی وضعیت خوبی دارد و همچنین از نظر ایمنی نیز خودرویی ایمن و قابل اعتماد است. این خودرو در همان سال های اولیه موفق به دریافت 5 ستاره ایمنی از موسسه یورو انکپ شده که خود قوت قلبی برای خریداران این خودرو محسوب می شود.

 

کیسه های هوا 2 عــدد کیســه هــوای جلــو، 2 عــدد کیســه هــوای جانبــی، 2 عــدد کیســه هــوای پــردهای جلــو و عقــب
سیستم های پایداری و کمک راننده سیســتم کنتــرل الکترونیکــی پایــداری خــودرو )ESP ،) سیســتم کنتــرل لغــزش )ASR ،)سیســتم کنتــرل پایــداری دینامیــک )CBC ،)سیســتم کمکــی ســرباالیی )HAS ،)
سیستم های امنیتی و حفاظتی سیســتم هشــدار هوشــمند، سیســتم قفــل مخفــی درهــا، سیســتم هوشــمند ورود بــدون کلیــد بــا دکمــه اســتارت )Keyless)
نوع غربیلک فرمان غربیلــک فرمــان چرمــی بــا قابلیــت تنظیــم ۴ جهتــه، اهــرم تعویــض دنــده پشــت فرمــان (شــیفتر)
سیستمهای تهویه مطبوع تهویه مطبوع اتوماتیک 4 کاناله (جلو و عقب)
سیستمهای مولتی مدیا صفحه نمایش 7 اینچی لمسی با رزولوشن باال، رادیو، CD ،بلوتوث، USB، 8 بلندگو
سیستم صندلیهای جلو صندلیهـای برقـی، تنظیمـات حافظـهدار صندلـی، ماسـاژور صندلـی، تنظیـم گودیکمـر برقــی، گرمکــن صندلیهــای جلــو، صندلیهــای چــرم کالســیک مــدل GT .طــرح ناپــا ترامونتـان بـا دوخـت قرمـز
سیستم آیینه ها آینههـای جانبـی همرنـگ بدنـه، گـرم کـن، آینـه تاشـوبرقی بـا چـراغ راهنمـا، آینـه وسـط ضـد انعـکاس نـور خـودکار (الکتروکرومیـک)
سیستم شیشه ها شیشـه‌های جلـو و عقـب برقـی، ســایه بان های سرنشــین های عقــب، ســایه‌بان شیشــه عقــب
سیستم های سقف سـانروف برقـی قابـل تنظیـم بـا محافـظ برخـورد بـه مانــع
سیستم روشنایی جلو چراغهــای جلــو LED Full همــراه بــا روشــنایی روز )دیالیــت(، سیســتم روشــنایی هوشــنمند در پیچهــا، چراغهــای مهشــکن جلــو LED ،سنســور نــور خــودکار )اتوالیــت( نور باالی هوشمند )اسمارت بیم

 

طراحی ظاهری

پژو 508 وارد شده به ایران در اصل نسخه فیس لیفت این خودرو محسوب می شود که در سال 2015 وارد بازارهای جهانی شد. 508 از نظر ظاهری خودرویی با ابهت و جسور به نظر می رسد که با حالت تهاجمی که به خود گرفته قصد داشته تا مانند یک شیر غران دیگر رقبایش را تکه و پاره کند اما از بد روزگار حداقل در بازار ایران با خودروهای زیبایی مانند رنو تلیسمان و یا کیا اپتیما مواجه شد.

در نمای جلو شاهد یک طراحی جدید نسبت به سایر محصولات پژو در ایران هستیم. چراغ ها با خطوط شکسته زیادی طراحی شده و ظاهری خشمگین و جدی را به خود گرفته‌اند. جلوپنجره خودرو به صورت نسبتا باریک و کشیده طراحی شده که هم لوگوی پژو و هم عبارت PEUGEOT میان آن قرار گرفته است. استفاده از خطوط کروم در این نما سبب شده تا این محصول کمی لوکس نیز به نظر برسد. نکته جالب دیگر این است که جلو پنجره داخل یک قاب مشکی رنگ قرار گرفته و همچنین بر روی سپر خودرو هم دو نوار باریک LED تعبیه شده که چراغ های روز خودرو و راهنماهای آن هستند. همچنین کاپوت 508 با خطوط برجسته و حجم پردازی های متعددی تشکیل شده که این خودرو را در این نما عضلانی تر کرده‌اند.

پژو 508.webp

در نمای جانبی سادگی طراحی اولین موردی است که طراحان پژو در این بخش رعایت کرده‌اند. آینه های جانبی مانند نسل قبلی به روی درب ها منتقل شده و به همین خاطر ستون A خودرو کمی باریک شده و میدان دید بهبود پیدا کرده است. بر روی قسمت پایینی درب ها یک خط نسبتا برجسته طراحی شده و دیگر مورد خاصی به چشم نمی خورد.

 

نمای کناری پژو 508.webp

 

به نمای عقب پژو 508 میرسیم جایی که سبک جدید طراحی های پژو از این نسل آغاز شده و تاکنون تکمیل شده است. چراغ های عقب طراحی چند ضلعی و یک تکه‌ای داشته که تا کنار خودرو کشیده شده است. یکی از نکات مثبت این بخش گرافیک داخلی چراغ های اصلی است که ظاهری جذاب و با ابهت را به این قسمت داده است. طول درب صندوق چندان بلند نیست و نکته‌ای که باز هم ریزبینی پژو را نشان می دهد دکمه باز کردن صندوق است که در سمت راست بر روی عدد 0 عبارت 508 قرار گرفته است. سپر خودرو نیز طراحی نسبتا ساده‌ای دارد که تنها میزبان یک دیفیوزر بزرگ مشکی رنگ به همراه دو خروجی قلابی اگزوز است.

 

نمای عقب پژو 508.webp

 

طراحی کابین

با ورود به کابین پژو 508 شاهد یک طراحی نه چندان بروز اما زیبا هستیم که البته با توجه به اینکه طراحی 508 مربوط به سال 2011 می شود این مورد چندان عجیب به نظر نمی رسد اما قطعا در مقابل رقبای جدیدترش در بازار ایران حرفی برای زدن ندارد. در قسمت میانی داشبورد یک صفحه نمایش نسبتا بزرگ طراحی شده که در دو طرف آن دریچه های تهویه خودرو قرار گرفته‌اند. همچنین در قسمت های بعدی نیز ابتدا دو جا لیوانی به همراه کلیدهای فلاشر و قفل درب ها تعبیه شده که نشان از عدم هماهنگی در طراحی خودرو است که جالیوانی ها آن بخش از داشبورد باشند!

 

کابین پژو 508.webp

 

پس از آن بخش مربوط که کنترل سیستم مالتی مدیا و در نهایت بخش تنظیمات سیستم تهویه مطبوع دو کاناله خودرو قرار گرفته است. فرمان پژو508 ظاهر بزرگی داشته و غربیلک آن به صورت 3 شاخه به همراه کلیدهای کنترلی سیستم مالتی مدیا و کروز کنترل طراحی شده است. صفحه کیلومتر شمار نیز به صورت کاملا آنالوگ به همراه یک کامپیوتر سفری نسبتا قدیمی تعبیه شده است. کابین پژو 508 ارگونومی چندان مناسبی ندارد و این مورد از نحوه طراحی دستگیره درب ها تا به کار بردن دکمه استارت و ترمز پارک برقی در سمت چب فرمان کاملا مشهود است.

 

داخل کابین پژو 508.webp

 

اما فضای کابین تنها برای سرنشینان جلو مناسب بوده و در قسمت عقب فضای سر و پا بسیار کم و محدود است (در مقایسه با رقبای هم کلاس) اما نکته مثبت دیگری که در این خودرو وجود دارد امکان تنظیم سیستم تهویه عقب به صورت مجزا برای هر سرنشین بوده که امکانی منحصر به فرد در این کلاس خودرویی محسوب می شود. همچنین حجم فضای صندوق 508 حدود 500 لیتر است که مناسب خانواده ها خواهد بود.

 

جمع بندی

پژو ۵۰۸ یک خودروی سدان نسبتا بزرگ خانوادگی است که علی رغم شایستگی های متعدد به دلایلی از جمله قیمت غیر رقابتی و تحریم های یکجانبه علیه ایران نتوانست موفقیت چشمگیری در ایران پیدا کند. همچنین زمانی که این خودرو در ایران عرضه شد رقبای سرسختی مانند رنو تلیسمان و کیا اپتیما که اتفاقا سابقه بسیار خوبی در بازار ایران داشتند دارد. این خودرو اکنون به درد کسانی می خورد که جزو طرفداران پروپاقرص پژو هستند و به دنبال یک ماشین خاص و کمیاب که از طراحی مناسب و امکانات رفاهی و ایمنی قابل قبول بهره مند باشد می خورد. البته افرادی که به دنبال خرید 508 هستند باید معایبی همچون خدمات پس از فروش ضعیف و بازار نامناسب آن را نیز مد نظر قرار دهند. 

گالری پژو 508 2010-2018

نظرات کاربران
 • ناصر 21 شهریور 1396 ساعت 23:50

  قیمت 158 میلیون موجود در سایت فروش ایران خودرو -شهریور 96

 • احسان 24 خرداد 1396 ساعت 12:39

  کی میاد و حدود قیمت؟؟

اضافه کردن نظر

مشخصات تولید کننده

 • کشور تولید کننده فرانسه
 • نام خودرو پژو 508 2010-2018
 • شرکت گارانتی/خدمات دهنده ایکاپ

مشخصات فنی بدنه

 • کلاس بدنه سدان
 • کلاس اتومبیل D Segment
 • وزن 1485 کیلوگرم
 • تعداد فضای سرنشینان 5
 • ابعاد و نوع لاستیک چرخهای جلو 235/R18
 • ابعاد و نوع لاستیک چرخهای عقب 235/45R18

مشخصات فنی موتور

 • حجم موتور 1600 سی سی
 • نوع موتور بنزینی دارای توربو
 • تعداد سیلندرها 4
 • تعداد سوپاپ ها 16
 • آرایش قرار گیری سیلندرها خطی مستقیم
 • محل قرار گیری موتور موتور جلو
 • سیستم سوخت رسانی انژکتور پاشش مستقیم
 • حداکثر توان خروجی (دور بر دقیقه / اسب بخار) 163/6000
 • حداکثر گشتاور خروجی (دور بر دقیقه / نیوتن متر) 240/1400
 • توان خروجی حجمی (اسب بخار بر لیتر) 101.875 اسب بخار بر لیتر
 • ظرفیت باک 72 لیتر بنزین
 • روغن مناسب برای خودرو 5w30 SN
 • روغن مناسب برای خودرو 2 5w40 SN
 • روغن مناسب برای خودرو 3 10w40 SN

مشخصات جعبه دنده ( Transmission )

 • نوع جعبه دنده اتوماتیک دو کلاچه
 • تعداد دنده (جلو) 6
 • محل قرار گیری اهرم تعویض دنده کنسول میانی و پدالهای پشت فرمان
 • سیستم حرکتی خودرو (انتقال قدرت) موتور جلو دیفرانسیل جلو

سیستم ترمزها

 • نوع سیستم ترمز سیســتم ترمــز ضدقفــل )ABS ،)سیســتم کنتــرل الکترونیکــی پایــداری خــودرو )ESP ،) سیســتم کنتــرل لغــزش )ASR ،)سیســتم کنتــرل پایــداری دینامیــک )CBC ،)سیســتم کمکــی ســرباالیی )HAS ،)ترمــز دســتی برقــی
 • نوع دیسک و کالیبر ترمز جلو دیسکی خنک شونده
 • نوع دیسک و کالیبر ترمز عقب دیسکی

سیستم تعلیق و فرمان

 • تعلیق جلو مک فرسون
 • تعلیق عقب -
 • نوع سیستم فرمان الکتروهیدرولیــک

عملکرد اتومبیل

 • حداکثر سرعت 210 کیلومتر بر ساعت
 • شتاب 0 الی 100 (برحسب ثانیه) 8.9 ثانیه
 • مصرف سوخت شهری(بنزین) 9.8 لیتر در 100 کیلومتر
 • مصرف سوخت جاده ایی(بنزین) 5.9 لیتر در 100 کیلومتر
 • مصرف سوخت ترکیبی 6.2 لیتر در 100 کیلومتر
 • استاندارد آلایندگی یورو 5
 • ستاره ایمنی از مرکز استاندارد و ایمنی اروپا EURONCAP 5

محدوده گارانتی

 • محدوده گارانتی 5سال یا 150000 کیلومتر

امکانات رفاهی و آپشن ها

 • کیسه های هوا ( نوع و تعداد ) 2 عــدد کیســه هــوای جلــو، 2 عــدد کیســه هــوای جانبــی، 2 عــدد کیســه هــوای پــردهای جلــو و عقــب
 • سیستم های پایداری و کمک راننده سیســتم کنتــرل الکترونیکــی پایــداری خــودرو )ESP ،) سیســتم کنتــرل لغــزش )ASR ،)سیســتم کنتــرل پایــداری دینامیــک )CBC ،)سیســتم کمکــی ســرباالیی )HAS ،)
 • سیستم های امنیتی و حفاظتی سیســتم هشــدار هوشــمند، سیســتم قفــل مخفــی درهــا، سیســتم هوشــمند ورود بــدون کلیــد بــا دکمــه اســتارت )Keyless)
 • نوع غربیلک غربیلــک فرمــان چرمــی بــا قابلیــت تنظیــم ۴ جهتــه، اهــرم تعویــض دنــده پشــت فرمــان )شــیفتر(
 • سیستمهای تهویه مطبوع تهویه مطبوع اتوماتیک 4 کاناله )جلو و عقب(
 • سیستم صوتی و تصویری 8 بلندگو
 • سیستمهای مولتی مدیا صفحه نمایش 7 اینچی لمسی با رزولوشن باال، رادیو، CD ،بلوتوث، USB، 8 بلندگو
 • سیستم صندلیهای جلو صندلیهـای برقـی، تنظیمـات حافظـهدار صندلـی، ماسـاژور صندلـی، تنظیـم گودیکمـر برقــی، گرمکــن صندلیهــای جلــو، صندلیهــای چــرم کالســیک مــدل GT .طــرح ناپــا ترامونتـان بـا دوخـت قرمـز
 • سیستم آیینه ها آینههـای جانبـی همرنـگ بدنـه، گـرم کـن، آینـه تاشـوبرقی بـا چـراغ راهنمـا، آینـه وسـط ضـد انعـکاس نـور خـودکار )الکتروکرومیـک(
 • سیستم شیشه ها شیشـههای جلـو و عقـب برقـی، ســایهبانهای سرنشــینهای عقــب، ســایهبان شیشــه عقــب
 • سیستم های سقف سـانروف برقـی قابـل تنظیـم بـا محافـظ برخـورد بـه مانــع
 • سیستم روشنایی جلو چراغهــای جلــو LED Full همــراه بــا روشــنایی روز )دیالیــت(، سیســتم روشــنایی هوشــنمند در پیچهــا، چراغهــای مهشــکن جلــو LED ،سنســور نــور خــودکار )اتوالیــت( نور باالی هوشمند )اسمارت بیم(
حداکثر سرعت (KM/H)
شتاب 0 تا 100 (برحسب ثانیه)
ثانیه
نظر خود را بیان کنید
 • ناصر ناصر (21 شهریور 1396 ساعت 23:50)

  قیمت 158 میلیون موجود در سایت فروش ایران خودرو -شهریور 96

 • احسان احسان (24 خرداد 1396 ساعت 12:39)

  کی میاد و حدود قیمت؟؟

  امیر کُرمی امیر کُرمی (29 خرداد 1396 ساعت 12:17)

  لطفآ بفرمایید کی وارد بازار فروش می شود وقیمت تمام شده آن چند است ...واز چع طریق می توانم ثبت سفارش دهم
  باتشکر امیر کُرمی

  محمد حسن نظری محمد حسن نظری (20 تیر 1398 ساعت 13:48)

  قیمت ارزی دلار محاسبه می شود.

خودروهای هم رده