1. خانه
  2. ویدئو ها
  3. تیزرهای تبلیغاتی
  4. پاگانی زوندا ، افسانه ای تکرار نشدنی

پاگانی زوندا ، افسانه ای تکرار نشدنی

31 فروردین 1393
  • 1933
  • 0
  • 9341

پاگانی یک شرکت سوپر اسپرت ساز ایتالیایی است که در زمینه تولید خودروهای خودروهای خاص و تولید محدود ، فعالیت می نماید . این شرکت در سال ۱۹۹۲ توسط هوراسیو پاگانی (Horacio Pagani ) در شهر سان چزاریو سول پانارو در نزدیکی مودنا ایتالیا بنیان گذاشته شد .

شرکت پاگانی نرخ تولید بسیار محدودی دارد ، چنانچه از سال ۱۹۹۲ تا ۲۰۰۹ تنها ۱۰۶ دستگاه از انواع زوندا را عرضه داشته است . این شرکت رابطه نزدیکی با گروه دایملر به ویژه با شرکت مرسدس و بخش اسپرت این مجموعه AMG دارد .

هوراسیو پاگانی ( زاده ۱۹۶۰ آرژانتین ) از اواخر دهه هشتاد میلادی از مدیریت بخش مواد کامپوزیت‌های شرکت لامبورگینی استعفا داد و شرکت پاگانی را در زمینه تولید کامپوزیت تأسیس کرد . پاگانی پس از مدتی همکاری با لامبورگینی ، تصمیم به تولید خودرو گرفت و پروژه‌ای با عنوان C8 را آغاز کرد.

این خودرو در نهایت با همکاری بخش AMG مرسدس بنز ، در سال 1999 به خودرویی بدل گردید که با نام C12 راهی بازار شد و اولین پروژه این مجموعه چنان شهرتی بر پا داشت که آقای پاگانی را بر تولید محصول دیگری ، مصصم نمود .

زوندا اولین محصول ( شاید این نام صحیح نباشد ولی به صورت رسمی اولین محصول این مجموعه نام گرفته است ) ، این کمپانی ایتالیایی بوده که با قلبی آلمانی در جاده ها دیده شد . طراحی بسیار منحصر بفرد آن ، امکانات حرکتی فوق العاده و بسیاری موارد دیگر ، این خودرو را تبدیل به رقیبی تازه وارد داشت که نام های چون پورشه ، لامبورگینی و فراری از این نام بسیار وحشت داشته و دارند .

در ادامه تنها اشاره ای به نام هایی که با این عنوان راهی بازار گردیده اند ، می نماییم .

زوندا S 7,3
ZONDA ROADSTER
ZONDA F
ZONDA ROADSTER F
ZONDA CINQUE
ZONDA CINQUE ROADSTER
ZONDA TRICOLORE
ZONDA R
ZONDA REVOLUCION

تمامی این محصولات از قلب تپنده مرسدس بنز 12 سیلندری استفاده می نمایند و هر کدام دارای زیبایی ظاهری و زیبایی در عملکرد می باشند .
در ادامه شما را دعوت می نماییم که ویدویی جذاب از این محصول زیبای پاگانی را مشاهده نمایید .
نظرات