1. خانه
  2. ویدئو ها
  3. تیزرهای تبلیغاتی
  4. نیسان سدان اسپرت یا نسل جدید ماکسیما

نیسان سدان اسپرت یا نسل جدید ماکسیما

30 تیر 1393
  • 4559
  • 1
  • 34599

ماکسیما خودروی مهمی برای نیسان محسوب می‌شود. از سال 1976 که این مدل بنا نهاده شد، به تدریج از یک خودروی جمع و جور به یک سدان فول سایز لوکس تبدیل شده است. در واقع اگر محصولات اینفینیتی را در نظر نگیریم، ماکسیما لوکس‌ترین خودروی نیسان است. اما همین خودرو در سالیان اخیر در مقابل رقبای مختلف خود حرفی برای گفتن نداشته است. مهم‌ترین مشکل ماکسیمای فعلی را باید در طراحی آن جستجو کرد. اما نسل هشتم ماکسیما که سال 2015 وارد بازار می‌شود، داستان دیگری دارد.

نیسان برای ارائه یک پیش‌نمایش از ماکسیمای نسل هشتم، در نمایشگاه دیترویت از یک مدل کانسپت با نام سدان اسپرت رونمایی کرد. خودرویی که از مشخصات ظاهری خاصی چون چراغهای بومرنگی شکل، جلوپنجره مشبک کرومی V شکل، خطوط عضلانی بدنه و سقف کوتاه بهره می‌برد. این ماشین با این چهره شاخص و متمایز، بسیاری از نگاه‌ها را به سوی خود برگرداند. در ابتدا تصور می‌شد که سدان اسپرت به شکل یک خودروی کانسپت نمایشی باقی خواهد ماند اما پس از معرفی نسل جدید نیسان مورانو با خصوصیات ظاهری مشابه، اکنون این باور تقویت شده که نیسان از همین طراحی برای نسل آینده ماکسیما استفاده خواهد کرد.

نیسان سدان اسپرت با طول 4.87، عرض 1.91، ارتفاع 1.38 و فاصله بین دو محور 2.82 متر روی چرخهای آلومینیومی 21 اینچی سوار شده است. پیشرانه شش سیلندر خورجینی 3.5 لیتری آن بیش از 300 اسب بخار نیرو تولید می‌کند. برای انتقال نیرو هم از گیربکس CVT بهره گرفته می‌شود.

فضای داخلی بسیار مدرن و فضایی طراحی شده که احتمالاً در مدلهای تولیدی تعدیل خواهد شد.

به نظر می‌رسد نیسان برای مورد توجه قرار گرفتن مجدد ماکسیما رو به طراحی رادیکال آورده است. استراتژی که در همین ابتدا هم به نظر موفق نشان داده است.
نظرات

  • محمد سعید محمد سعید (14 مهر 1393 ساعت 11:33)

    این یه هیولای معرکست بینظیره