1. خانه
  2. ویدئو ها
  3. معرفی خودرو
  4. با برادر بزرگتر بوگاتی ویرون آشنا شوید

با برادر بزرگتر بوگاتی ویرون آشنا شوید

16 دی 1392
  • 1128
  • 0
  • 13215

بوگاتی مشهور به ساخت خودروهای پر سرعت و سفارشی می باشد ، اما آیا کسی دقیقا می داند قبل از اینکه ویرون متولد گردد و این برند معروف فرانسوی در اختیار آلمان های نابغه قرار بگیرد ، چه بوده و چرا به اینجا رسیده است ؟

بوگاتی شرکت خودروسازی فرانسوی با عملکردی مناسب بوده که در سال ۱۹۰۹ در شهر آلزاس ، توسط یک طراح و صنعت‌گر ایتالیایی به نام اتوره بوگاتی و به منظور تولید خودروهای سفارشی و خاص تاسیس شد .

اتوره بوگاتی از خانواده‌ای هنرمند بود ، که خودش نیز هم در زمینه هنر و هم در زمینه طراحی صنعتی فعالیت می‌نمود ، همچنین وی به‌علت پیروزی‌هایی که در مسابقات اتومبیلرانی بدست آورده بود نیز شهرت مناسبی داشته است .

با شروع جنگ جهانی دوم این شرکت نیز مانند بسیاری دیگر از شرکت‌های هم‌دوره خود ، با افت تولید مواجه شد . تا سال ۱۹۴۷ که اتوره بوگاتی درگذشت ، این کمپانی تا آن سال بیش از 8000 خودرو تولید کرده بود . در ابتدای دهه ۱۹۵۰ بوگاتی آخرین مدل خود را تولید نمود و در سال ۱۹۶۳ عملأ تولید این شرکت ، متوقف گردید .

در دهه ۱۹۹۰ کارخانه بوگاتی با سرمایه یک کارآفرین ایتالیایی برای تولید محدود خودروهای اسپورت ، بار دیگر راه‌اندازی شد که نتیجه این عمل تولد EB110 بود . شرکت بوگاتی در سال ۱۹۹۸ توسط گروه فولکس ‌واگن خریداری شد و امروزه تحت مدیریت این کمپانی آلمانی ، فعالیت می‌نماید .

این مدل از بوگاتی مابین سالهای 1991 الی 1995 و در 139 عدد تولید گردید . طراح اولیه این مدل Marcello Gandini بوده و طرح نهایی این مدل را Giampaolo Benedini ، که هر دو طراحان ایتالیایی بوده اند طراحی نموده اند .

در نهایت شرکت بوگاتی این خودرو را با موتور 12 سیلندر خورجینی 3.5 لیتر ( 3499 سی سی ) که بواسطه 2 توربو توانی معادل 553 اسب بخار توان خروجی داشته است را روانه بازار داشت . این موتور دارای 60 سوپاپ بوده ( هر سیلندر 5 سوپاپ ، 3 سوپاپ ورودی و 2 سوپاپ خروجی ) ، که در زمان خود یک رکورد برای موتورهای 12 سیلندر حتی تا به امروز نیز می باشد . این موتور شتاب 4.2 ثانیه ای برای صفر تا 100 کیلومتر بر ساعت را به راننده خویش هدیه داده و حداکثر سرعت 343 کیلومتر بر ساعت را برای آن رقم زده است .

در سال 1992 مدلی سبک تر و دارای موتوری پر قدرت تر از این خودرو در معرض نمایش قرار داده شد که قدرتی معادل 603 اسب بخار در دور موتور 8250 دور در دقیقه برای خودرویی که اکنون نام آن به EB110SS تغییر داده شده بود را رقم زده و حداکثر سرعت 348 کیلومتر بر ساعت به همراه شتاب 3.2 ثانیه ای را به این خودروی زیبا داده بوده است .

این خودروی زیبا در زمان خود چنان غوغایی بر پا داشته است که مایکل شوماخر قهرمان فصل 1994 مسایقات فرمول 1 ، یکی از این خودروها را با رنگ زرد سفارشی از کارخانه فوق خریداری نموده است .

در ادامه شما را به دیدن این ویدئو جذاب از این سوپر اسپرت ایتالیایی فرانسوی دعوت می نماییم .

 
نظرات