1. خانه
 2. ویدئو ها
 3. معرفی خودرو
 4. مارودر(Marauder) در مقابل هامر(Hummer)

مارودر(Marauder) در مقابل هامر(Hummer)

14 بهمن 1392
 • 7526
 • 5
 • 55503

تا به حال شده به این فکر کنید که آیا خودرویی نظامی و بزرگتر از هامر نیز وجود دارد ؟ حال اگر وجود دارد چیست و چه امکاناتی دارد ؟ مارودر یا Marauder یک خودروی کاملا جنگی و نظامی بوده که برای اولین بار مردم عادی نیز توان سفارش دادن و خریدن آنرا دارند ، البته مردم عادی هم نه شاید افراد خاص که لیموزین های ضد گلوله برای آن ها مناسب نبوده و دنبال امنیت بیشتر هستند . این خودرو که گروه پارامونت ( Paramount ) ساخت آنرا انجام می دهند و مرکز ساخت این خودرو در افریقای جنوبی قرار دارد . در اولین نمایش خود در سال 2007 و در نمایشگاه بین المللی صنایع و تجهیزات دفاع IDEX توانست تعدادی سفارش برای ارتش اردن را برای خود به همراه بیاورد و توانست با این مهم بوجه کافی برای ارئه این محصول به بازار خودروهای غیر نظامی را فراهم نماید .

خودروی فوق ، یک غول تمام معنا بوده که دارای سیستم چهار چرخ محرک می باشد ( سیستم 4X4 ) و توان خود را از یک موتور توبرو دیزل 6 سیلندر گرفته ( دارای سیستم Turbocharger Air Aftercooler ، که این سیستم با سیستم اینتر کولر کاملا از لحاظ کارایی متفاوت می باشد ) که ساخته شرکت مشهور Cummins بوده و دارای 6.7 لیتر (6700 سی سی ) حجم می باشد . این موتور غول پیکر توان تولیدی برابر با 300 اسب بخار در 2500 دور بر دقیقه را دارد و گشتاور 1100 نیوتن متری را در دور موتورهای بین 1200 الی 1800 دور بر دقیقه در اختیار راننده این غول مهار نشدنی قرار می دهد .

این خودرو دارای بدنه دو جداره کاملا ضد گلوله و فرمان پذیری عالی در مقایسه با رقبای خود است . پنجره های بزرگ که دید خوبی را فراهم می نمایند نیز ضد گلوله بوده تا شما از هر جهت احساس آرامش و امنیت نمایید داخل آن .

این خودرو طراحی شده است تا بتواند محموله هایی که در حدود 5 تن وزن داشته را تحمل نماید . طراحی ویژه و ساده این غول ناآرام و قابلیت مانور پذیری بالا و هزینه تولید پایین و قیمت مناسب را می توان از مزایای این خودرو نام برد .

این خودرو می تواند مجهز به اسلحه سبک و توپ کالیبر متوسط شود و تاسیسات شلیک خمپاره و سکوی پرتاب موشک از جمله تجهیزات قابل نصب به صورت استاندارد بر روی این ماشین جنگی است . این خودرو هم اکنون در اختیار ارتش کشورهای اردن ، آذربایجان و افریقای جنوبی می باشد .

در این ویدئو که توسط تیم Top Gear آماده شده است ، نزدیک به 7 پوند (در حدود 3.2 کیلو گرم ) مواد منفجره را در زیر این خودرو و هامر منفجر می نمایند که در نهایت به عملکرد این خودرو و تفاوت آن با خودروی شاخصی به مانند هامر پی خواهید برد .

در ادامه شما را به دیدن ویدئویی جذاب از این خودروی جالب ، عجیب و مهار نشدنی دعوت می نماییم .
نظرات

 • محمد محمد (14 بهمن 1392 ساعت 19:30)

  ببخشید این تانکه یاخودروبه خودرو که نمیره

 • موسوی موسوی (14 بهمن 1392 ساعت 17:25)

  این که پراید سایپا هست فقط بدنه اون رو تغییر دادن

 • حامد حامد (14 بهمن 1392 ساعت 16:45)

  مرسی ویدئو ، مرسی Top Gear ، مرسی Car.ir
  خیلــــــــــــی حــــــــــــــــــــال کــــــــــــــــردم

 • فرشید فرشید (14 بهمن 1392 ساعت 09:42)

  وای باورم نمیشه چیکار کردن این تیم Top Gear
  این همه هزینه فقط برای یه تست ؟؟؟؟!!!!! زدن ترکوندن هامر بدبخت و
  خیلی فوق العاده بود این ویدئو. دیدنش رو به همه توضیه میکنم

  سینا عزیزی سینا عزیزی (24 خرداد 1397 ساعت 16:58)

  بهت توصیه میکنم بری قسمت کاملشو ببینی تست های دیگه روی ماشین انجام دادن از خنده روده بر میشی خیلی طنزه