1. خانه
  2. ویدئو ها
  3. معرفی خودرو
  4. مرسدس بنز 300SL، افسانه سرعت

مرسدس بنز 300SL، افسانه سرعت

28 اسفند 1392
  • 1518
  • 0
  • 16365

شاید بگویید باز هم یک بوگاتی دیگر ، اما این خودرو از بوگاتی زیبا تر بوده و در زمان خویش یکی از رکورد داران سرعت بوده است .

این خودرو در سال 1952 معرفی گردید و در سال 1954 به صورت محصولی کاملا تجاری وارد بازار گردید . طراحی بدنه این خودرو از زمان خویش بسیار جلو تر بوده و تکنولوژی هایی داشته که در زمان خویش جز در صنایع هوایی ، هیچ خودرویی از آن تکنولوژی استفاده نمی داشته است .

این موارد شامل ، موتوری انژکتوری ، استفاده از بدنه آلومینیومی ، استفاده از شاسی یه بعدی ، استفاده از درب های باز شونده رو به بالا و بسیاری موارد دیگر که همگی این موارد تنها یک خودرو را به همگان معرفی می دارد و آن افسانه ققنوس بزرگ یا Mercedes Benz SL300 Gullwing می باشد .

واقعا زیباتر از این خودرو در تاریخ مرسدس بنز تولید نشده است ، ممکن است بگویید بسیاری از طرح های جدید مرسدس از این خودرو زیبا تر هستند ولی خودروهای کلاسیک و مشخصه های این خودروها بسیار جالب و دیدنی می باشند .

این خودرو به تعداد 3258 عدد در زمان خویش ساخته شده است و با کد W198 شناخته می شود . اطلاعات فنی این خودروی زیبا به صورت جدول در ادامه قابل مشاهده می باشد .

Mercedes Benz SL300 Gullwing
نظرات