1. خانه
  2. ویدئو ها
  3. معرفی خودرو
  4. بی ام دبلیو M4 کروک ، گردباد باواریایی

بی ام دبلیو M4 کروک ، گردباد باواریایی

19 فروردین 1393
  • 2754
  • 1
  • 14894

پس از مدتی انتظار مدل کروک یا همان سقف جمع شونده BMW M4 نیز ارائه گردید و واقعا رقبای آسیایی ، اروپایی و حتی امریکایی این خودرو از هم اکنون باید به فکر ارائه مدل هایی باشند که از نظر طراحی ، زیبایی ظاهری ، امکانات و تجهیزات و در نهایت مشخصات فنی مناسب ، در برابر این گردباد باواریایی هیچ کمبودی نداشته باشند .

بی ام دبلیو M4 کروک تغییرات بسیاری نسبت به مدل پایه خویش پیدا کرده است . از جمله این تغییرات سپر جلو چهره ای خشن پیدا نموده و بر روی آن ورودی های هوایی تعبیه شده که هر فردی آنرا ببیند متوجه خواهد شد که با خودرویی خاص روبه رو گردیده است . کاپوت خودرو یا همان درپوش موتور چهره ای مصمم و پر اراده به این خودرو بخشیده است به نحوی که نسبت به نسل قبل این خودرو ( منظور خودروهای M3 Convertible در نسل پیشین بوده که جای خود را به این خودروی زیبا داده است ) ، چهره ای به مراتب جذاب تر و گیرا تر دارد . در نهایت نیز سپر عقب خودرو با خطوط شکسته و زیبای خود به همراه 4 لوله اگزوز زیبا و اسپرت به همراه رینگ‌های 19 اینجی زیبایی ظاهری این خودرو را تکمیل نموده است .

سقف این خودرو به مانند نسل پیشین سه تکه فلزی بوده که در مدت زمان 20 ثانیه از صندوق عقب فراخوانده شده و در مواقع بارانی سرپناه خوبی برای این خودرو می باشد ، البته این سقف را می توانید هنگام رانندگی و در سرعت 17 کیلومتر بر ساعت نیز باز و یا بسته نمایید تا در ترافیک های سنگین بزرگراه ها از شلوغی اطراف به راحتی در امان بمانید .

بی ام دبلیو بر خلاف رویه این چند ساله اخیرش ، دوباره به سراغ موتورهای 6 سیلندر خطی 3 لیتری خود که به همراه توربوچارجر مسلح گردیده اند ، رفته و ظاهرا از این موتور زیبا و خوش صدا توانسته مصرف سوختی معادل 8.7 الی 9.1 لیتر در هر 100 کیلومتر بدست آورد . استفاده از این موتور خوش طنین توان خروجی معادل 431 اسب‌بخار و گشتاور 550 نیوتن متری را در اختیار شما قرار خواهد گذاشت . این اعداد شتاب صفر تا 100 کیلومتر بر ساعت این خودرو را در مدت زمان 4.4 ثانیه به کمک یک جعبه دنده دو کلاچه 7 سرعته ، تامین خواهد نمود . البته به مانند گذشته حداکثر سرعت این خودرو در سرعت 250 کیلومتر بر ساعت محدود خواهد شد و این شاید نکته ای منفی برای خریداران این خودرو باشد .

طراحی داخلی این خودرو به مانند طراحی خارجی آن دارای اقتدار و پیوستگی مناسبی می باشد و همچنین روکش صندلی ها و درب ها و همچنین رنگ بندی این موارد بسیار زیبا و مناسب بوده به نحوی که طراحی زیبا با رعایت سادگی ، زیبای خاصی را به این خودرو بخشیده است و هر جوانی را علاقه مند به داشتن این خودرو می نماید .

قیمت پایه این محصول جدید BMW ، برابر با 60،730 دلار اعلام گردیده است که رقم مناسبی در بازارهای روز جهان بشمار می آید و باید دید دوئل این خودرو با رقبای کوچک و بزرگی که در اطراف آن حضور دارند چگونه پیش خواهد رفت ، البته نباید استقبال مردم و فروش این خودرو را نیز فراموش نماییم زیرا بهترین قضاوت همیشه استقبال مردم از خرید یک خودرو بوده است .
نظرات

  • جمال فرهادی جمال فرهادی (24 شهریور 1393 ساعت 09:13)

    فقط بی ام و، و دیگــــــــر هیــــــــــچ...!