1. خانه
  2. ویدئو ها
  3. معرفی خودرو
  4. نگاهی به مرسدس بنز کلاس اس کوپه 2015

نگاهی به مرسدس بنز کلاس اس کوپه 2015

4 خرداد 1393
  • 2954
  • 0
  • 12404

مرسدس بنز کلاس اس جدید توانست با نمایش استانداردهای جدیدی از یک خودروی فوق لوکس مدرن، باز هم توجهات را به سوی خود جلب کند. طراحی خوش استیل این خودرو با الگوهای اسپرت درهم آمیخته و اکنون خودرویی متفاوت اما کاملاً متشخص شکل گرفته است. معرفی نمونه کوپه کلاس اس با نمایش یک مدل کانسپت جذاب در سال 2013 آغاز شد. خودرویی که پتانسیل اس کلاس را در ارائه الگویی اسپرت و لوکس به رخ می‌کشید.

حالا که کلاس اس کوپه رسماً در نمایشگاه ژنو 2014 معرفی شده است، می‌توانیم نگاهی عمیق تر بر آن بی اندازیم. خودرویی که با رقبای چندین برابر گران‌تر خود نظیر بنتلی و آستون مارتین به رقابت بر می‌خیزد و جانشین نسل قبلی CL شده است. انتظار از کوپه کلاس اس و سایر کوپه‌های لوکس، کاملاً متفاوت از یک کوپه اسپرت سبک وزن می‌باشد. این خودروها برای رقابت‌های مسابقه ای یا کارهای محیرالعقول طراحی نشده‌اند. در اصل همان سدان های لوکس و اشرافی با دو درب کمتر می‌باشند که اندکی نیز چاشنی‌های جوان پسند در آن‌ها استفاده شده است.

طراحی مرسدس بنز کلاس اس کوپه شباهت‌های زیادی به برادر بزرگ‌تر چهار درب آن دارد. خودرویی که از آن به عنوان شاهکار طراحی گوردون واگنر طراح ارشد مرسدس بنز یاد می‌شود. مخصوصاً از قسمت جلو، دیدن چراغ‌های سبک جدید و جلوپنجره با نشان بزرگ ستاره بنز، کاملاً آشنا به نظر می‌رسد. چراغ‌های مدرن با 47 لامپ LED کریستالی، جذابیت بصری خودرو را افزوده‌اند. خطوط کناری بدنه نیز پویایی بیشتر آن را نشان می‌دهند. با این حال هنوز چراغ‌های باریک افقی عقب، مورد پسند منتقدین و علاقه‌مندان بنز قرار نگرفته و کمی نامانوس به نظر می‌رسد.

طول خودرو 5.03 متر است که 20 سانتی متر کوتاه‌تر از مدل سدان است. فاصله بین دو محور جلو و عقب نیز 2.95 متر است که نشان از فضای زیاد لااقل برای زانوها و پاهای سرنشینان دارد. سقف کاملاً منحنی و آئرودینامیک خودرو ممکن است این موضوع را به ذهن متبادر کند که فضای سر برای سرنشینان عقب بلندقامت، ناکافی است. با این وجود باید دانست که این خودرو را نباید در این بخش با مدل سدان مقایسه کرد ولی به هر صورت فضای این قسمت نیز بسیار قابل توجه و بدون مشکل است.

با ورود به کابین با طراحی بسیار متفاوت و مدرنی مواجه می‌شوید که شاید در یک خودروی کوپه انتظار نمی‌رفت. این طراحی تا حدود زیادی مشابه کابین سدان است. با این وجود استفاده از ترکیب‌های رنگی هیجان‌انگیز تر و بهره‌گیری از چرم و آلومینیوم کمی هیجان بیشتری به درون خودرو آورده است. دو صفحه‌نمایش بسیار بزرگ داشبورد کماکان نقش اساسی در نمایش اطلاعات و البته کنترل تجهیزات و حتی تصویر پیشرفته داخل اتاق ایفا می‌کنند. هواکش‌های دایره‌ای شکل سیستم تهویه با روکش کرومی پوشانده شده‌اند. چرم مرغوب روکش داخلی در دو رنگ و با کنتراست خوبی یادآور مدل‌های کلاسیک لوکس است. روکش سوراخ‌دار چرم صندلی‌ها همراه با ماساژور و تهویه داخلی، نمایشگر سربالا، تاچ پد برای کنترل عملکرد تجهیزات و انبوهی از امکانات را در این مدل هم می توان یافت.

برای پیشرانه، بنز از یک موتور 8 سیلندر V شکل با حجم 4.7 لیتر و توربوشارژر دو قلو استفاده کرده است که 449 اسب بخار قدرت و 516 پوند فوت گشتاور تولید می‌کند. خوشبختانه صدای اگزوز این مدل در برابر سکوت وهم‌آور مدل سدان، کمی بر هیجان رانندگی می‌افزاید.

سیستم انتقال نیرو به هر چهار چرخ اختصاصی مرسدس بنز با نام تجاری فورماتیک کارایی بسیار بالایی دارد. مصرف سوخت اس کلاس کوپه در مدل‌های مختلف بین 9.4 تا 9.9 لیتر در صد کیلومتر است که برای یک کوپه لوکس سنگین وزن رقم بسیار مطلوبی می‌باشد. میزان دی اکسید کربن تولیدی آن نیز در بالاترین حالت 232 گرم در کیلومتر می‌باشد.

برای تعلیق از سیستم فعال و جادویی مرسدس استفاده شده که با کمک دوربین، ابتدا موانع جاده اسکن شده و زمانی که چرخ‌ها به مانع و پستی و بلندی می‌رسند، عکس‌العمل مناسب بروز داده می‌شود.

کلاس اس کوپه همانند سایر اعضای خانواده بنز، الگو و مثالی به‌یادماندنی از اوج کیفیت و کارایی ممکن یک خودرو می‌باشد. خودرویی که می‌تواند در گوشه رؤیاهای واقعی شما جای بگیرد.
نظرات