1. خانه
  2. ویدئو ها
  3. ویدئوهای رسمی
  4. نیسان مورانو 2015، متفاوت و دیدنی

نیسان مورانو 2015، متفاوت و دیدنی

20 اردیبهشت 1393
  • 1355
  • 0
  • 18098

نیسان در طراحی داخلی و خارجی مدل جدید مورانو خود تغییرات زیادی را ایجاد کرده و تا حد زیادی از طرح کانسپت رزونانس الهام گرفته است. سرانجام انتظار به پایان رسید و نیسان نسل جدید شاسی‌بلند محبوب خود را رونمایی کرد. خودرویی که تصور می‌شد دیگر به پایان کار خود نزدیک شده ولی حالا می‌بینیم که در ظاهری خشن و جسورانه مجدداً راهی بازار شده است.

نیسان تغییرات زیادی را در مدل مورانو 2015 خود ایجاد کرده است.طراحی جدید مورانو برگرفته از طراحی کانسپت نیسان رزونانس است که سال گذشته در دترویت معرفی شد.

نمای خارجی

همانطور که اشاره شد نمای خارجی مورانوی جدید تا حدود زیادی از طرح مدل «رزونانس» نیسان الهام گرفته است و تا جای ممکن از زیبایی آن کم نکرده است. تغییرات متعددی نیز در قسمت های دیگر صورت گرفته که از آنها می توان به طرح سقف شناور اشاره کرد که طوری بنظر میرسد که از بدنه خودرو جدا است. طرح بومرنگی چراغ های جلو با بکارگیری ال ای دی های سفید به زیبایی آن افزوده است.

انحنای منحصر به فرد بدنه خودرو باعث شده وضعیت آیرودینامیکی خودرو 16 درصد بهبود پیدا کند. شمای کلی مورانو جدید عریض تر، کوتاه ترو درازتر از مدل های قبلی این خودرو است. طراحی زیبای چراغ های عقب باعث شده ظاهر تهاجمی خودرو جلوه بارزتری داشته باشد.

فضای داخلی

نیسان برای فضای داخلی مورانو جدید تمی "آینده نگرانه" در نظر گرفته است که بسیار خاص تر و جذاب تر از فضای داخی Pathfinder است. داشبورد کابین و کنسول وسط خودرو نسبت به مدل های قبلی پایینتر قرار گرفته تا راننده تسلط و دید بهتری نسبت به آنها داشته باشد. یک صفحه نمایش 8 اینچی در وسط قرار گرفته و تعداد کلید های کنترلی بر روی داشبورد از 25 عدد به 10 عدد کاهش پیدا کرده است.

نیسان گزینه صندلی های ویژه خود با نام "گرانش صفر" را برای تمام سرنشینان در نظر گرفته است. این صندلی ها که به کمک متخصصین ناسا طراحی شده و باعث می شود که سرنشین کمترین نیروی گریز از مرکز و شتاب را در حین حرکت و به ویژه هنگام دور زدن احساس کند.

صندلی های جلو مجهز به سیستم گرمایش و سرمایش هستند و صندلی های عقب نیز مجهز به گرمکن هستند. سانروف پانارومیک با طراحی جدید 29 درصد بزرگتر از مدل های قبلی بوده و 40 در بیشتر از مدل های قبلی باز میشود. طراحی قسمت بار برای این خودرو به گونه ای است که با خم شدن کامل صندلی های عقب فضای بیشتری در اختیار قرار می‌گیرد.

پیشرانه

نیسان در مدل 2015 مورانو از موتور 3.5 لیتری V6 با توان 260 اسب بخار و سیستم گیربکس استاندارد موجود بر روی مدل قبلی استفلده می کند. نیسان مدعی است با کاهش 70 کیلوگرمی از وزن کل خودرو و بهبود 16 درصدی آیرودینامیک مصرف سوخت تا 20 درصد در این مدل بهینه خواهد شد.

امنیت

نیسان تمهیدات امنیتی جدیدی را برای مدل جدید مورانو در نظر گرفته است. برخی از آنها عبارتند از: 4 دوربین مجزا (جلو،عقب، 2تا در طرفین) و سه سیستم راداری برای حفظ امنیت بیشتر و هشدار در مورد نقاط کور؛ سیستم هشدار برخورد از جلو؛ ترمز اضطراری اتومایک هنگام برخورد با جلو؛‌ کروز کنترل هوشمند؛ سیستم تشخیص موانع متحرک در هنگام حرکت رو به عقب و پارک خودرو. نیسان مورانو 2015 در 4 سطح S ,SV,SL و پلاتینیوم عرضه خواهد شد. تولید این خودرو در کنار مدل های اکسترا و آرمادا در کارخانه کانتون نیسان تولید خواهد شد. و در اواخر سال 2014 برای فروش آملده می شود.
نظرات