1. خانه
  2. ویدئو ها
  3. کانسپت
  4. میتسوبیشی XR-PHEV ویژن گراند توریسمو

میتسوبیشی XR-PHEV ویژن گراند توریسمو

13 خرداد 1393
  • 2891
  • 0
  • 12867

بازی‌های گرن توریسمو، مخصوصاً نسخه 6 آن برای پلی‌استیشن، زمینه حضور خودروهای کانسپت و جذابی را در دنیای غیرواقعی فراهم آورده است. بدین ترتیب، شرکت‌های خودروسازی از این فرصت استفاده کرده و رؤیاها و برنامه‌های خود برای ماشین‌های آینده خود را در این بازی به معرض قضاوت می‌گذارند. شاید این روش برای تبلیغ برند و خودروهای کانسپت، بسیار کم خرج تر از ساخت یک کانسپت واقعی باشد. در هر صورت اکنون بیشتر شرکت‌های معروف مثل ب ام و، بنز، فولکس، پورشه و میتسوبیشی، این بازی‌ها را جدی‌تر گرفته‌اند.

خودروی میتسوبیشی XR-PHEV Evolution ویژن گرن توریسمو، خودرویی اسپرت برای مسابقات رالی نظیر رالی داکار و رالی جهانی WRC است که البته تنها در محیط مجازی این مسابقات حاضر خواهد شد.

منبع الهام بخش میتسوبیشی برای طراحی این خودرو، مدل مفهومی XR-PHEV است که سال گذشته در نمایشگاه توکیو به نمایش درآمد. نسخه ویژن از ظاهر مسابقه‌ای بهره می‌گیرد. در بخش فنی نیز تکنولوژی پیشرفته هیبریدی توسعه یافته میتسوبیشی که در تمامی خودروهای هیبریدی این شرکت با پسوند PHEV دیده می‌شود، مورد استفاده قرار گرفته است. نیرو از طریق یک گیربکس هشت سرعته خودکار با کلاچ دوگانه به هر چهار چرخ منتقل می‌شود. کنترل عملکرد رانندگی با سیستم S-AWC و سیستم توزیع نیروی هوشمند بین چرخ‌ها صورت می‌گیرد.

استفاده از فیبر کربن نیز وزن خودرو را کاهش داده است. بدین ترتیب چابکی فوق‌العاده‌ای را می‌توان از آن انتظار داشت. نیروی رو به پایین آئرودینامیکی فوق‌العاده‌ای توسط اسپویلرها و دیفیوزر عقب ایجاد می‌شوند که باعث ثبات عالی در پیچ‌های تند می‌شوند. چرخ‌های 20 اینچی آلومینیومی و سیستم تعلیق مقاوم و سخت نیز از دیگر ویژگی‌های این خودرو می‌باشند.

با همه این تفاصیل، آیا باید این خودروی مجازی را که تنها در دنیای بازی‌ها وجود دارد، جدی بگیریم؟
نظرات