1. خانه
  2. ویدئو ها
  3. کانسپت
  4. پژو اگزالت ؛ سدان مفهومی و هیبریدی پژو

پژو اگزالت ؛ سدان مفهومی و هیبریدی پژو

26 تیر 1393
  • 1457
  • 1
  • 21074

جدیدترین سدان مفهومی پژو با شعار ” چشم اندازی از سدان های آینده ” معرفی شد؛ خودرویی که قرارست کمتر از دو هفته دیگر برای اولین بار در نمایشگاه پکن 2014 رونمایی شود . . .

اکسالت در ادامه طرح های جدید Shark Skin پژوست یعنی بجای خطوط تیز و شکسته از لبه های منحنی و نرم در بدنه 2 رنگ خودروها استفاده می شود که قبلا آنرا به وضوح در مفهومی Onyx که سال 2012 رونمایی شد، دیده بودیم. همچنین بدنه این خودروی 4.7 متری، به یاد خودروهای فرانسوی سالهای 1920 و 1930 میلادی بصورت دست ساز ساخته شده؛ کاپوت کشیده، سقفی که تنها 1.31 متر ارتفاع دارد و رینگ های 20 اینچی از دیگر ویژگی های ظاهری Exsalt هستند.

آقای Maxime Picat ریاست کمپانی در اینباره می گوید:

در تاریخ 125 ساله پژو، مدل های زیادی هستند که الگویی منحصر به فرد برای صنعت خودروسازی جهان بودند. حالا با EXALT این برند به جایگاهش ثبات داده و آغازگر فصلی نوین شده است. حرکت روبه جلوی ما همیشه قاطعانه و مطمئن بوده.

اگر به کابین خودرو دقت کنیم، علاوه بر روکش های فولادی سخت کاری شده، تریم چوبی گسترده ای را خواهیم دید که توسط استودیوی PINWU Design در چین طراحی و ساخته شده است. همچنین می توان دید که پژو در کابین Exsalt از تکنولوژی جدید i-Cockpit بهره گرفته که برای اولین بار در مدلهای 308 بکار رفت؛ دو مشخصه خاص این تکنولوژی را می توان فرمان کوچک خودرو و کنسولی ساده و خلوت (بدلیل انتقال دکمه های متععد کنسول به درون سیستم چندرسانه ای) دانست.

دومین ویژگی کابین Exsalt وجود 9 دکمه ضامن دار (سوئیچ های خلبانی) است که به دو گروه تقسیم شده؛ 2 دکمه سمت چپ فرمان برای تنظیمات خودرو و 7 دکمه دیگر در کنسول برای دسترسی به امکانات سیستم چندرسانه ای.

اما سومین مشخصه کابین این سدان را می توان سیستم تصفیه هوای Pure Blue دانست که در هنگام خاموش بودن خودرو فعال شده و می تواند از رشد باکتری ها و قارچ های درون کابین جلوگیری کند.

پژو برای Exsalt از پیشرانه HYbrid4 خود بهره گرفته؛ یک انجین 1.6 لیتری THP (که مهندسین PEUGEOT Sport آنرا بهبود داده اند) با قدرت 270 اسب وظیفه به حرکت انداختن چرخ های جلویی خودرو را دارد درحالیکه برای چرخ های عقب از یک موتور الکتریکی 67 اسبی استفاده شده.منبع : پدال
نظرات

  • آرش آریا آرش آریا (1 تیر 1394 ساعت 08:05)

    ای کاش بخطره تحریم قرارداد ایران با پژو لغو نمیشد