1. خانه
  2. ویدئو ها
  3. کانسپت
  4. موتور 8 سیلندر ساخته شده از جنس کاغذ

موتور 8 سیلندر ساخته شده از جنس کاغذ

11 بهمن 1394
  • 832
  • 0
  • 16633

مدل‌های با مقیاس کوچکتر از موتور خودروها که می‌توانند به راه بیفتند، همیشه می‌توانند جالب‌توجه باشند. موتورهای مینیاتوری که از مصالحی مانند فلز و پلاستیک استفاده می‌کنند، به نوبه‌ی خود، بسیار زیبا و هنرمندانه‌اند. ولی آیا می‌توانید تصور کنید که یک موتور از جنس ماده‌ای کم‌دوام‌تر مانند کاغذ، راه‌اندازی شود. به نظر می‌رسد که شخصی صبورتر از ما، چنین کاری را انجام داده است.

سازنده این موتور می‌گوید که این مدل V-8 کاملاً‌ از کاغذ تشکیل شده و تنها از چند تکه نوارچسب در سوپاپ‌ها برای کاهش اصطکاک استفاده شده است. از بیرون این موتور، سیلندرها، میل‌لنگ، بادامک‌ها و سوپاپ‌ها قابل‌مشاهده هستند. وقتی سرسیلندر و مانیفولد مکش را کنار می‌زنیم، می‌توانیم که پیستون‌های در حال حرکت را ببینیم که موجب گردش محور می‌شوند. سپس این موتور برعکس می‌شود تا عملکرد میل‌لنگ، شاتون‌ها و پیستون‌ها به نمایش درآید.

مطابق توضیحات ویدیو، این مدل مینیاتوری، طولی برابر ۳۲ میلی‌متر و عرض و ارتفاعی معادل یک اینچ یا ۲۵ میلی‌متر دارد. این موتور با استفاده از هوای فشرده و بر طبق فرآیندی که در انتهای ویدیو نشان داده می‌شود، کار می‌کند. در یک ویدیوی دیگر، کنترل گاز را نشان می‌دهد و شرایط آن کمابیش، همانند یک موتور واقعی است.

منبع:

پدال
نظرات