1. خانه
  2. ویدئو ها
  3. مقایسه/تست فنی
  4. مسابقه خانوادگی تسلای S در برابر تسلای X

مسابقه خانوادگی تسلای S در برابر تسلای X

9 اسفند 1394
  • 254
  • 0
  • 5724

بعد از معرفی کراس اوور تمام الکتریکی تسلا مدل X منتظر انتشار ویدئوهای شتاب‌گیری دیوانه‌وار آن مخصوصاً با مُد Ludicrous بودیم. این بار درگ تایمز پیش‌دستی کرده و رقابتی بین این خودرو و برادر بزرگترش یعنی مدل S ترتیب داده است.

این دو خودرو متعلق به بروک ویزبلات یکی از ارکان دراگ تایمز و همسرش می‌باشند. موارد مشترک در این دو خودرو، مجموعه باتری 90 کیلووات ساعتی و آپشن Ludicrous و استفاده از دو موتور الکتریکی می‌باشند که خروجی آنها در هر خودرو به 762 اسب بخار می‌رسد. به گفته تسلا هر دو مدل از شتاب صفر تا 96 کیلومتر بر ساعت 3.2 ثانیه‌ای برخوردارند. پلتفرم هر دو خودرو نیز یکسان می‌باشد.

اما کدام یک از این دو تند و تیزتر است؟ شاید پیش‌بینی سخت نباشد. تسلا Model X P90D در این آزمون توانست مسافت 400 متر را در 11.6 ثانیه با سرعت 187 کیلومتر بر ساعت طی کند که عنوان پرشتاب‌ترین SUV حال حاضر دنیا را نیز برای آن به همراه می‌آورد. در مقایسه بهترین زمان برای مدل اس 11.3 ثانیه با سرعت 194 کیلومتر بر ساعت بود. تعجب‌آور نیست که مدل X در آزمون یک‌چهارم مایل کمی کندتر است زیرا نسبت به مدل S حدود 270 کیلوگرم وزن بیشتری دارد. با این حال این خودرو هنوز سریع‌تر از BMW X5 M و مرسدس GLE63 S می‌باشد.

منبع:

پدال
نظرات