1. خانه
  2. ویدئو ها
  3. مقایسه/تست فنی
  4. تست خودروهای ضدگلوله پلیس فورد

تست خودروهای ضدگلوله پلیس فورد

26 اسفند 1394
  • 1374
  • 0
  • 27393

فورد ادعا می‌کند اولین خودروساز ایالات‌متحده است که سطح حفاظت بالستیک نوع چهار را بر روی سدان ها و شاسی‌بلند های کارخانه‌ای خود ارائه می‌دهد.

نوع چهار به این معنی است که خودروهای فورد با استانداردهای وزارت دادگستری مطابقت می‌کنند. این استانداردها این‌چنین بیان می‌شوند:

زره‌های سخت نوع 4 باید در شرایط مشروط با گلوله‌های سوراخ کننده‌ی کالیبر 30. با جرم مشخص‌شده‌ی 10.8 گرم و سرعت 878 متر بر ثانیه آزمایش شوند.

درحالی‌که تعداد شلیک‌ها بین مجرم‌های استفاده‌کننده از سلاح‌هایی با مهمات سوراخ کننده و پلیس پایین است، اما متأسفانه استفاده از این سلاح‌ها و مهمات رایج شده است: "افسران پلیس به‌طور گسترده‌ای به ما می‌گویند که حفاظت بیشتری در برابر مهمات پر سروصدای امروزی نیاز دارند و ما حفاظت بالستیک را به حفاظت‌های فوق‌العاده‌ی قبلی‌مان اضافه کردیم." این‌ها گفته‌های مهندس ارشد بخش خودروهای پلیس فورد آقای Arie Groeneveld بود.

سازنده همچنین پانل‌های نوع چهار را به‌عنوان گزینه‌ی اضافی علاوه بر حفاظت بالستیک موجود پیشنهاد می‌کند. پانل‌های حفاظت بالستیک نوع سه قبلاً برای سازمان‌های ایالات‌متحده در دسترس بودند و آن‌ها می‌توانند در برابر همه‌ی سلاح‌های کمری و گلوله‌های غیر سوراخ کننده تا کالیبر 30. مقاومت کنند.

علاوه بر پانل‌ها لیست طویلی از ویژگی‌ها به‌منظور حفاظت افسران وجود دارد که ازجمله‌ی آن‌ها می‌توان به ساختارهای سلولی ایمن که در تصادفات باعث جذب انرژی و هدایت اثر برخورد به ناحیه‌ی دور از سرنشینان می‌شود اشاره کرد. همچنین برای استحکام بیشتر خودروها از مواد ویژه‌ای مثل بور، پلاستیک پیشرفته و آلومینیوم استفاده می‌شود.

این خودروهای پلیس از ویژگی‌های دیگری نظیر سیستم تعلیق و ترمزهای مخصوص پلیس، چرخ‌های استیل، نمای داخلی منحصربه‌فرد و… بهره می‌برند.

منبع:

پدال
نظرات