1. خانه
 2. ویدئو ها
 3. مسابقات و حرکات نمایشی
 4. نمایش قابلیتهای مزدا RX7 توسط Mad Mike

نمایش قابلیتهای مزدا RX7 توسط Mad Mike

18 اسفند 1392
 • 1537
 • 2
 • 10128

دریفت در اصطلاح به مسابقاتی گفته می شود که در آن خودروها در مسیری مشخص به انجام حرکاتی نمایشی اقدام می نمایند . در این مسابقات پایداری خودرو ها در اجرای چنین حرکات نمایشی و ثبات و کنترل خودرو از طرف راننده بسیار با اهمیت بوده به نحوی که این عملکرد در بهترین حالت بین راننده و خودرو تقسیم خواهد شد . این مجموعه از مسابقات زیباترین و جذاب ترین حرکات نمایشی خودرو را شامل می شود که در اصطلاح به سر دادن خودرو بر روی مسیر مسابقه بیشتر شهرت دارند .

چندی پیش برای دیدن از آخرین مسابقه دریفت در سال 1392 به پیست اتومبیلرانی مجموعه آزادی به همراه تنی چند تن از دوستان رفته بودیم ، در آن روز شاهد حضور علاقه مندانی بسیار بوده ایم که برای دیدن سری این مسابقات به این مجموعه آمده بودند ، البته نمی توان کیفیت این مسابقات را با مسابقات فرمولا دریفت قیاس نمود ولی وجود چنین سرمایه هایی ( علاقه مندان و تماشاچیان ) این مهم را طلب می داشته است که مجموعه برگزار کننده حال که پیستی مناسب در اختیار دارد در انتخاب راننده ها دقت بیشتری را به خرج داده که باعث دلگرم شدن و حضور بهتر و بیشتر این سرمایه های کشور و رشد بهتر این مجموعه از ورزشهای موتوری در کشورمان گردد .

در دنیای خودرو شخصی با نام Mad Mike برای علاقه مندان به این حرفه بسیار شناخته شده است و این شخص با کمک کمپانی بزرگ Red Bull به شرکت در مسابقات Drifte اقدام نموده و همچنین برای تبلیغات این شرکت و نشان دادن توانایی های خویش اقدام به تولید مجموع هایی از حرکات نمایشی خویش داشته است .

البته برای یک مسابقه دیریفت ، تنها داشتن مهارت ، استعداد ، تجربه و تبحر کافی راننده کافی نبوده و باید خودرویی تنها برای این مجموعه مسابقات آماده نمود که دارای قابلیت هایی خاص بوده . یکی از این قابلیت ها تغییر در زوایای چرخ ها بوده و یکی دیگر وجود دیفرانسیلی الکترونیکی باشد که در مواقع خاص به قفل نمودن دیفرانسیل اقدام نموده و سرعت گردش چرخش ها با یکدیگر را یکی نماید ، تا خودروی فوق بتواند به راحتی در دستان راننده بتواند حرکاتی نمایشی و زیبا را در پیچ ها به اجرا گذارد ( البته مواردی بوده که به صورتی مکانیکی دیفرانسیل را قفل نموده و این مهم هم باعث وجود ضریب خطا در خودرو گردیده و هم کارایی مناسبی را برای خودرو به همراه نخواهد داشت ) .

در ادامه شما را به دیدن کلیپی جذاب و بسیار دیدنی از اجرای این حرکات نمایش توسط Mad Mike دعوت می نماییم .
نظرات

 • Ali Ali (25 اسفند 1392 ساعت 12:43)

  آخه RX7 چی داره که بخوان قدرتشو به رخمون بکشن

 • حامد حامد (18 اسفند 1392 ساعت 19:17)

  عجب جاده خفنی ؟!!!! عجب راننده خفن تری