1. خانه
  2. ویدئو ها
  3. ویدئوهای رسمی
  4. لکسس آی اس هیبریدی، اعجوبه دیگری از Lexus

لکسس آی اس هیبریدی، اعجوبه دیگری از Lexus

9 تیر 1393
  • 2147
  • 0
  • 14466

تصور شما از نام تجاری لکسس چیست؟ یک خودروی ضدگلوله، یا لوکس. هر چه که باشد وقت آن است که برای تکنولوژی این کمپانی هم حساب ویژه‌ای باز کنید. در اروپایی که خریداران به خودروهای کم‌مصرف و اقتصادی دیزلی تمایل زیادی دارند، لکسس توانسته به آمار فروش 56 درصد از سبد محصولات خود در نسخه هیبریدی دست یابد. این نشان می‌دهد که نمونه‌های هیبریدی به سرعت در حال رسیدن به خودروهای بنزینی و پیشی گرفتن از آن‌ها هستند.

لکسس IS علاوه بر نمونه‌های IS 250 با قدرت 204 اسب بخار و IS 350 با توان 306 اسب بخار، یک نسخه هیبریدی هم دارد. IS300h که ترکیبی از یک موتور چهار سیلندر 178 اسبی با یک موتور 141 اسبی می‌باشد. البته برخلاف انتظار در خودروهای هیبریدی توان را نباید از مجموع قدرت دو موتور محاسبه کرد بلکه در حالت ترکیبی، پیشرانه از توان کمتری بهره می‌برد که در این مورد 220 اسب بخار می‌باشد. این مجموعه نیروی خود را توسط یک گیربکس CVT به چرخ‌های عقب منتقل می‌کند.

بنابراین در مورد این خودرو می‌توان به شتاب صفر تا صد 8.3 ثانیه‌ای دست یافت. در حالی که میزان گازهای آلاینده از رقبایی چون سری 3 و مرسدس کلاس سی کمتر می‌باشد. مصرف سوخت ترکیبی هم 4.28 لیتر در هر صد کیلومتر می‌باشد که باعث می‌شود در بسیاری از کشورها از پرداخت مالیات معاف گردد. در ایران نیز شرایط تعرفه واردات برای خودروهای هیبریدی به‌گونه‌ای فراهم گردیده که می‌توان انتظار داشت این نسخه هیبریدی با وجودی که گران‌تر از نمونه‌های بنزینی آن است، ارزان‌تر از آن‌ها به دست مشتریان برسد.

در حال حاضر دو محصول دیگر هیبریدی در گروه خودروهای لکسس قرار دارند که شامل CT200h و ES300h می‌شوند.
نظرات