1. خانه
  2. ویدئو ها
  3. مسابقات و حرکات نمایشی
  4. دریفت دیدنی با شورولت کامارو 2016

دریفت دیدنی با شورولت کامارو 2016

25 شهریور 1394
  • 1582
  • 1
  • 35225

شورولت رسماً مشخصات فنی کامارو ۲۰۱۶، را منتشر کرده است. بر اساس این مشخصات، قدرتمندترین مدل، یعنی کامارو SS از شتاب ۰ تا ۹۶.۶ کیلومتر بر ساعت ۴ ثانیه‌ای برخوردار است، و در مدت ۱۲.۳ ثانیه مسافت ۴۰۰ متر را می‌پیماید. کامارو SS جدید همراه با گیربکس اتوماتیک ۸ سرعته مجهز به پدال شیفتر عرضه خواهند شد.

به‌واسطه وزن کمتر و افزایش قدرت، تمام مدل‌های ۲۰۱۶ شورولت کامارو سریع‌تر از پیشینیان خود هستند. موتور ۲.۰ لیتری توربو با توان ۲۷۵ اسب‌بخار و گیربکس شش دنده دستی، ۰ تا ۹۶.۶ را در ۵.۴ ثانیه پر می‌کند و مسافت ۴۰۰ متر را تنها در ۱۴ ثانیه می‌پیماید، درحالی‌که همراه موتور ۳.۶ لیتری V6 با توان ۳۳۵ اسب‌بخار و گیربکس ۸ سرعته اتوماتیک پر کردن ۰ تا ۹۶.۶ در ۵.۱ ثانیه و پیمودن مسافت ۴۰۰ متر در ۱۳.۵ ثانیه صورت می‌گیرد.

مدل مجهز به موتور جدید ۲.۰ لیتری توربو همراه با رینگ‌های ۱۸ اینچی و تایرهای چهارفصل گودیر ایگل، از شتاب جانبی ۰.۸۵ جی و مسافت توقف ۹۶.۶ تا ۰، ۳۹.۳ متر برخوردار است. مدل مجهز به موتور ۳.۶ لیتری V6 همراه با بسته RS، که شامل رینگ‌های ۲۰ اینچی و تایر چهارفصل گودیر ایگل F1 نامتقارن می‌شود، از شتاب جانبی ۰.۸۹ جی و مسافت توقف ۹۶.۶ تا ۰، ۳۷.۸ متر بهره می‌برد. درنهایت کامارو SS همراه رینگ ۲۰ اینچی و تایر گودیر ایگل F1 نامتقارن مخصوص تابستان خود، قادر است به شتاب جانبی ۰.۹۷ جی دست یابد و مسافت توقف از سرعت ۹۶.۶ تا ۰ تنها ۳۵.۶ متر است. ال اوپن‌هایزر مهندس ارشد کامارو می‌گوید:

اعداد و ارقام فنی تنها نیمی از داستان هستند، زیرا به دلیل وزن کمتر پشت فرمان کامارو جدید، واکنش‌پذیری و چالاکی بیشتری احساس می‌کنید. ترمزها قدرتمندتر عمل می‌کنند، گذراندن پیچ‌ها سریع‌تر، شتاب‌گیری بهتر و رانندگی با آن سرگرم‌کننده‌تر از همیشه شده است.

وزن مدل پایه کامارو جدید ۱۶۷ کیلوگرم سبک‌تر از قبل شده است. کامارو SS هم ۱۰۱ کیلوگرم کاهش وزن داشته که با در نظر گرفتن افزایش قدرت ۲۹ اسب‌بخار آن، بهبود ۱۴ درصدی در نسبت قدرت به وزن داشته است.

منبع:

پدال
نظرات

  •  اقا علی اقا علی (28 شهریور 1394 ساعت 05:37)

    به نظر من طراحی ظاهریش نسبت به مدلای قبلیش ابهت و وحشی گری ماشینایه امریکایی رو تا حدودی از دست داده