1. خانه
  2. ویدئو ها
  3. مسابقات و حرکات نمایشی
  4. سه چرخی هندی رکورد شکنی کرد

سه چرخی هندی رکورد شکنی کرد

20 آبان 1394
  • 375
  • 0
  • 12423

هندوستان مکانی برای سواری با موتورسیکلت‌های ‌سه‌چرخه موسوم به «توک‌توک» است. این وسیله‌های نقلیه ابتکاری به عنوان تاکسی استفاده می‌شوند که البته این تنها کاربرد آنها نیست. ولی تصور اینکه کسی بخواهد با یکی از آنها یک رکورد جهانی گینس ثبت کند، بسیار دشوار است.

این آقای ۲۷ ساله، یک راننده «توک‌توک» است که کسی است که کارش را به یک سطح بالاتر، ارتقا داده است. جگاتیش ام (Jagathish M) موفق شده تا در نسخه ۲۰۱۶ از کتاب رکوردهای جهانی گینس، نام خود را بگنجاند. این مرد هندی توانسته با وسیله نقلیه کوچکش، مسافتی معادل ۲/۲ کیلومتر را بر روی دو چرخ طی کند. وی در این حالت، سرعت خود را در حدّ پایین‌تر از ۸۰ کیلومتر بر ساعت حفظ کرده تا بتواند کنترل فرمان در اختیار داشته باشد و همین‌طور، یک چرخ را در هوا به صورت معلق نگه دارد.

«جگاتیش» از حرکات زیادش در بچگی با موتورسیلکت‌ها خبر می‌دهد؛ چیزی که باعث شد از کالسکه‌های چینی (Rickshaw) فاصله بگیرد و به یک راننده تبدیل شود. پس از یک روز کاری طولانی، این مرد جوان «توک‌توک» خود را کنار نمی‌گذارد؛ بلکه معمولاً تمام شب را با آن می‌گذراند و حرکات را با آن تمرین می‌کند. «جگاتیش» تلاش برای ثبت این رکورد را در چهار سال پیش، در ۱۷ فوریه ۲۰۱۱ در «جوهو ارودروم» در مومبای هند آغاز کرد.

منبع:

پدال
نظرات