1. خانه
  2. ویدئو ها
  3. مسابقات و حرکات نمایشی
  4. قهرمانی پژو در رالی داکار 2016

قهرمانی پژو در رالی داکار 2016

4 بهمن 1394
  • 482
  • 0
  • 8651

پژو در رالی داکار 2016 به مقام قهرمانی رسید، البته این بار نه با سباستین لوب یا کارلوس ساینز. این قهرمانی پژو با یک راننده کهنه‌کار به نام استفان پترهنسل و کمک‌راننده جین پاول کوترت رقم خورد. این قهرمانی، دوازدهمین قهرمان پترهنسل بوده که پس از بیست و پنج سال سابقه ورزشی به دست آمده است. او شش جایزه بر روی موتورسیکلت و شش جایزه با خودرو به دست آورده است و به‌درستی موفق‌ترین راننده رالی داکار محسوب می‌شود.

امسال پژو با چهار خودروی 2008 DKR وارد مسابقات شد که سه خودرو از مجموع چهار خودرو توانست به خط پایان برسد. جایگاه دوم به رنو رسید و سباستین لوب و دنیل النا به خاطر تصادف سختی که در مرحله دهم داشتند در جایگاه نهم قرار گرفتند. کارلوس ساینز و لوکاس کروز رانندگان پژو 2008 DKR از رسیدن به خط پایان بازماندند. از میان 12 مرحله برگزار شده، پژو در 9 مرحله به قهرمانی رسیده است.

پترهنسل می‌گوید:

ما از این مسابقات رضایت کامل داریم، قبل از شروع مسابقات، تضمین کسب چنین نتیجه‌ای دور از تصور بود احساس من در مورد تیم این بود که تیم ما کمی جوان است ولی درنهایت همه‌چیز با هم خوب جفت‌وجور شد. ما بسیار هیجان‌زده شدیم وقتی متوجه شدیم که خودروهایمان در مرحله WRC بسیار خوب عمل کرده‌اند و رقیب جدی برای دیگران هستند.

مدیر خودروهای اسپرت پژو، برونو فامین، نیز می‌گوید:

نتایج فراتر از انتظارات ما بود چون ما اینجا آمده بودیم تا تنها عملکرد خودروهایمان را به نمایش بگذاریم و ما به این هدف تحت شرایط مختلف به‌خوبی نائل شدیم. این نشان می‌دهد که طراحی‌های فنی که ما بر روی خودرو پیش‌بینی کرده بودیم به‌خوبی جواب داده‌اند و خواسته‌های ما را برآورده کرده است.

منبع:

پدال
نظرات