1. خانه
  2. ویدئو ها
  3. مسابقات و حرکات نمایشی
  4. قدرت نمایی کامیون ولوو با حمل 750 تن بار

قدرت نمایی کامیون ولوو با حمل 750 تن بار

1 اردیبهشت 1395
  • 8893
  • 0
  • 252405

ولوو FH16 750 چند تن را می‌تواند حمل کند؟ خب، با معرفی سیستم دنده کرال جدید I-Shift، این خودروساز سوئدی می‌گوید که تراک سنگین‌وزن خود می‌تواند محموله‌های عظیم 325 تنی را حمل نماید!

اینجا ویدئویی از این کمپانی قرار دارد که در آن این مدل، 425 تن بیشتر ازآنچه را که اعلام‌شده جابجا می‌کند. بله ولوو نمایشی را ترتیب داده که در آن FH16 با تجهیزات مخصوص، 750 تن محموله را در فاصله‌ای صد متری می‌کشد.

این کار در بندر گوتنبرگ سوئد انجام‌شده، جایی که 40 کانتینر سنگین‌وزن برای حمل توسط ولوو آماده‌شده بودند. گیربکس کرال ولوو این اجازه را به FH16 داده تا با سرعت آهسته‌ی 0.5 کیلومتر بر ساعت حرکت کند تا این محموله‌ی واقعاً سنگین را حمل نماید. جابجایی 750 تن بار با طول 300 متر واقعاً وظیفه‌ی سنگینی است که با یک اشتباه همه‌چیز خراب می‌شود.

مدیر تولید تراک های ولوو آقای پیتر هاردین اظهار می‌دارد:

سیستم I-Shift با دنده‌های کرال کششی آغازینی را ایجاد می‌کند که برخلاف هر تراک موجود در بازار است. تراک های مخصوص ساخته‌شده معمولاً برای حمل محموله‌های سنگین بکار می‌روند اما در اینجا ما از ولوو FH16 استفاده کرده‌ایم که مستقیماً از کارخانه آورده شده و تغییر خاصی در آن رخ نداده است.

پشت فرمان این غول سنگین‌وزن، کسی نبوده جز ماگنوس ساموئلسن، برنده‌ی قوی‌ترین مرد جهان در سال 1998 که با ولوو برای این عملیات جذاب همکاری کرده است.

ساموئلسن می‌گوید:

چیزهای کمی می‌توانند با احساس چالش و پیروزی بر محدودیت‌های فیزیکی برابری کنند. من با چالش‌های زیادی در زندگی مواجه شده‌ام اما این عملیات سنگین‌ترین اتفاق زندگی ام بوده است.

منبع:

پدال
نظرات