1. خانه
  2. ویدئو ها
  3. ویدئوهای رسمی
  4. لامبورگینی اونتادور، ساخت یک گاو وحشی

لامبورگینی اونتادور، ساخت یک گاو وحشی

18 دی 1392
  • 2159
  • 1
  • 17339

لامبورگینی یک شرکت ایتالیایی و طراح و سازنده خودروهای سوپر اسپرت می‌باشد . دفتر مرکزی این شرکت در دهکده‌ای کوچک به نام سن آگاتا بولونیز در نزدیکی بولونیا در کشور ایتالیا قرار دارد .

این شرکت در سال ۱۹۶۳ توسط فروچیو لامبورگینی که دارنده یک کارخانه تراکتور سازی موفق بود ، تاسیس شد . اینکه چرا فروچیو لامبورگینی تصمیم به تغییر سیاست خود داد داستانی جالب دارد .

پس از آنکه آقای لامبورگینی کارخانه تراکتور سازی موفق خود را به سود دهی رساند ، تصمصم بر خرید یک فراری قرمز رنگ گرفت . این خودروی که ۲۵۰ کالیفورنیا بود ، دائما دچار مشکل در سیستم کلاچ بوده است و همیشه نیاز به تعمیر داشته است . فوروچو لامبورگینی این مشکل رابه انزو فراری اطلاع می‌دهد ( مدیر عامل وقت کارخانه فراری ) اما در عوض با رفتار توهین آمیز فراری مواجه می‌شود که در آن به فروچیو توهین کرده و او را یک کشاورز و راننده تراکتور نامیده و به او گفت : (( تو برو و تراکتورت را بران ، تو از ساخت خودروی اسپرت چه می دانی ؟ ))

پس از این اهانت از طرف انزو فراری ، فروچیو به انزو می گوید : (( حالا نشانت می دهم چگونه باید خودرویی اسپرت ساخت )) و در همان جا تصمیم به ساخت ماشین‌های سوپر اسپورت گرفت .

لامبورگینی در سال ۱۹۹۸ توسط شرکت آلمانی آئودی خریداری شد . آئودی ، تابع و زیرمجموعه‌ای از شرکت فولکس واگن می‌باشد . پس از این مالکیت لامبورگینی که رو به افول می گذاشته است ، جانی دوباره گرفت و توانست دوباره خبر ساز شده و به فروش و موفقیت مناسبی دست پیدا کند .

فروش لامبورگینی در سال ۲۰۱۱ بالغ بر ۱۷۱۱ دستگاه بوده است .

یکی از آخرین محصولات این کمپانی ایتالیایی ، اونتادور می باشد که دارای موتور 12 سیلندر 6.5 لیتری بوده و توان خروجی 690 اسب بخاری خویش را به هر چهار چرخ منتقل نموده تا در مدت زمان 2.9 ثانیه سرعت 96 کیلومتر بر ساعت را بدست آورده و به مرز حداکثر سرعتی معادل 370 کیلومتر در ساعت دست پیدا نماید .

در ادامه شما را به دیدن این کلیپ زیبا دعوت می نماییم که در آن از طراحی تا ساخت اونتادور تمام مراحل کاری شرکت لامبورگینی را نشان می دهد . امیدواریم از دیدن این کلیپ زیبا لذت کافی را ببرید .
نظرات

  • hadi hadi (16 اسفند 1392 ساعت 19:02)

    this is a true car