1. خانه
 2. ویدئو ها
 3. تیونینگ
 4. هنسی ونوم GT، خودرویی که بوگاتی را نابود کرد

هنسی ونوم GT، خودرویی که بوگاتی را نابود کرد

15 اسفند 1392
 • 4458
 • 4
 • 20995

جان هنسی ، تیونر معروف با ونوم معروف GT خود به باند فرودگاه مرکز هوایی ناسا ، جایی که محل فرود شاتل‌های فضایی این مجموعه می‌باشد و محلی مناسب برای تست رکورد یک خودرو ، رفت تا به بوگاتی نشان دهد سلطان سرعت نیست .

ونوم GT با موتور 7.0 لیتری V8 خود توانست به رکورد سرعت 435 کیلومتر بر ساعت دست یابد ، طول این باند برای تست سرعت تنها 5.15 کیلومتر است و شاید بتوان حتی به رکوردهای بهتری هم دست یافت ، البته شاید آقای هنسی نخواسته به این خودرو بیش از این فشاری وارد نماید تا برای زمان های دیگر نیز رکوردهای دیگری برای ارائه داشته باشد .

این خودرو دارای یک موتور 8 سیلندر با آرایش خورجینی بوده و حجم این موتور 7 لیتر می باشد . این خودرو دارای 2 عدد توربو چارجر بوده که توان حداکثری این خودر به عدد 1244 اسب بخار در دور موتور 6600 دور بر دقیقه رسانیده است و گشتاور 1565 نیوتن متری را در دور موتور 4400 دور بر دقیقه در اختیار راننده خویش قرار می دهد . بر خلاف بوگاتی این خودرو تنها دارای یک گیربکس کلاچ خشک چند صفحه ای 6 دنده است که این حرکت نیز تحقیر کامل بوگاتی با آن جعبه دنده فوق پیشرفته دوکلاچه اش می باشد .

برایان اسمیت راننده این ماشین معتقد است که در پیست فولکس واگن ، قادر است نتایج بهتری هم کسب کند ( البته اگر فولکس اجازه بدهد در این پیست ابهت خودروی او در هم شکسته بشود ) ، جایی که بوگاتی ویرون در سال 2010 رکورد 431 کیلومتر بر ساعت را بنا نهاد ، زیرا این خودروی ساده تنها در مسافت 2 مایلی به این سرعت دست پیدا نموده بدون اینکه سرعت اولیه ای داشته باشد و این در حالی است که بوگاتی در انجام تست ها سرعت اولیه نزدیک به 200 کیلومتر بر ساعت داشته است و مسیری 8 کیلومتری در پیش روی خود داشته .

شتاب ونوم GT برای رسیدن به سرعت 300 کیلومتر بر ساعت تنها 13.63 ثانیه بود ، با این وجود این رکورد در کتاب رکوردهای گینس ثبت نشده است ، زیرا برای ثبت رکورد نیاز به تست در هر دو جهت رفت و برگشت است تا تأثیرات باد موافق بر نتیجه آزمایش تغییراتی ایجاد نکند ، بعلاوه برای ثبت یک رکورد از یک خودروی تولیدی ، باید حداقل 30 دستگاه از آن مدل تولید شود که به گفته جان هنسی ، او تاکنون 29 دستگاه را تولید کرده و 11 دستگاه را نیز توانسته با قیمتی حدود 1.2 میلیون دلار به فروش برساند .

پس شاید مستنداتی غیر قابل انکار از نابودی رکورد سرعت بوگاتی وجود داشته باشد ، اما ظاهرا این رکورد هنوز در اختیار بوگاتی می باشد و امیدواریم آقای هنسی موفق به تولید 30امین خودروی خویش جهت ثبت این رکورد باورنکردنی ، بشود ، البته شاید تا آن زمان یک مدعی سوئدی این عنوان را از آن خویش نماید .

تنها به یک نکته اشاره خواهیم داشت که ، این خودرو با سادگی تمام به این سرعت دست پیدا نموده است و هیچ خبری از سیستم کنترل الکترونیکی فوق پیشرفته و موارد اینچنینی و گیربکس فوق هوشمند دو کلاچه نیست ، تنها با یک گیربکس ساده دستی این رکورد به ثبت رسیده است .

در پایان شما را به دیدن ویدئو جالب از شکسته شدن رکورد بوگاتی دعوت می نماییم .
نظرات

 • سامی سامی (8 فروردین 1393 ساعت 14:06)

  بوگاتی 2015 یه ماشین میخاد بده صفرتاصدش یک سانیه است ولی فک کنم صد سانیه است!!!!دوصفر رشو پاک کردن

 • نیما نیما (20 اسفند 1392 ساعت 12:36)

  هیکل و ظاهر بوگاتی خیلی جذاب تره...ظاهره این یکی اصلن به سرعتش نمیاد

 • ashkin ashkin (19 اسفند 1392 ساعت 17:31)

  خاطرات bugatti هنوز تموم نشده

 • امیر امیر (17 اسفند 1392 ساعت 04:15)

  به زودی پلیس دبی میخرتش.