1. خانه
 2. ویدئو ها
 3. تیونینگ
 4. رسیدن به سرعت ۳۳۳ کیلومتر در ساعت با دوچرخه!

رسیدن به سرعت ۳۳۳ کیلومتر در ساعت با دوچرخه!

26 آبان 1393
 • 2126
 • 4
 • 107982

زمانی که به رانندگی با سرعت بالا فکر می‌کنید ممکن است دوچرخه اولین وسیله‌ای نباشد که به ذهنتان خطور می‌کند اما مطمئنا این موضوع شاید از امروز طور دیگری باشد!

از امروز یعنی حداقل تا قبل از اینکه “فرانسوا گیسی” اهل فرانسه با یک دوچرخه مجهز به موشک توانسته به سرعت 333 کیلومتر درساعت دست پیدا کند.

گیسی دوچرخه‌سوار، جمعه گذشته در پیست Paul Ricard در جنوب فرانسه این رکورد را ثبت کرده است. البته او سالها مشغول همین کار است و مدت‌ها روی این دوچرخه کار کرده و این بار او موفق شد رکورد پیشین خود که 262 کیلومتر در ساعت بود را بشکند.

یک شرکت سوئیسی که در زمینه موتورهای حرارتی فعالیت می‌کند این موتور موشکی را برای دوچرخه گیسی ساخته است. گیسی 0تا 333 کیومتر در ساعت را کمتر از 5 ثانیه طی نموده و رکورد سریع‌ترین دوچرخه‌سواری دنیا را از آن خودش کرده است البته با وجود این موشک‌ها چیز زیاد عجیبی نیست اما با این حال چشمگیر است!

منبع : فارنت
نظرات

 • رسول رسول (4 اسفند 1398 ساعت 02:52)

  بهتره اینطور بگم دوچرخه به چیزی میگن که رکاب بزنی راه بره وقتی موتور پیستونی بهش وصل شه دیگه میشه موتور سیکلت و اصلا اسمش را میشه عوض کرد و حالا اینجا از موتور جت گونه ای استفاده شده که اصالت دوچرخه را عوض کرد ه و اسمش را می توان دوچرخه نگذاشت مثل اینکه موتور یه ماشین مدرن را بزاری رو ارابه اسب خلاصه کار لنگ میزنه و چرخها کشش لازمه رو نداره از قدیم گفتن کبوتر با کبوتر باز با باز کند پرواز

 • محمدحسین محمدحسین (1 آبان 1398 ساعت 11:16)

  درسته سرعت با موشک حل میشه ولی باید خود دوچرخه و چرخ و لاستیکها هم توان چنین شتاب و سرعتی را داشته باشند.
  پس اینقدرها هم کار ساده ای نیست. مثلا اگه به پراید موتور بوگاتی بزارن لاستیکاش میسوزه

 • ام اچ بی ام اچ بی (27 آبان 1393 ساعت 22:39)

  ببین علم به کجاها رسیده

 • مکانیکا مکانیکا (26 آبان 1393 ساعت 19:58)

  WTF