1. خانه
  2. ویدئو ها
  3. ویدئوهای رسمی
  4. ربات موتورسوار یاماها

ربات موتورسوار یاماها

13 آبان 1394
  • 759
  • 0
  • 9411

یک نسخه واقعی از پلیس آهنی (Robocop)؛ البته تقریباً واقعی. «موتوبات»، ربات جدید راننده موتورسیکلت یاماها، با اینکه علیه جرم و جنایت مبارزه نمی‌کند، ولی واقعاً می‌تواند با یک موتورسیکلت رانندگی کند.

البته موتوبات هنوز مسیر زیادی را در مرحله تحقیق و توسعه پیش‌رو دارد و جزئیات زیادی در مورد آن منتشر نشده است. در یک ویدیو که یک کاربر YouTube با نام "Motorcycle Dreams" منتشر کرده، عنوان «فراتر از قابلیت‌های انسانی» برای موتوبات انتخاب شده است.

یاماها هنوز تمرکز زیادی بر روی انسان‌های راننده موتورسیکلت دارد، ولی می‌خواهد موتوبات را به نقطه‌ای برساند که بتواند با سرعت ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت در دور یک پیست با یک موتورسیکلت کاملاً نامتعارف گردش کند؛ وظیفه‌ای که بسیار جالب‌توجه و آینده‌نگرانه به نظر می‌رسد، ولی در نهایت به ایمنی بیشتر موتورسیکلت‌ها برای انسان منجر خواهد شد. محققان یاماها اعتقاد دارند با ساخت یک ربات با چنین قابلیت‌های پیشرفته‌ای، امکان توسعه «سیستم‌های پیشرفته ایمنی و دستیار راننده» فراهم خواهد شد.

در همین حال، باید به این نکته اشاره کنیم که یاماها تنها کمپانی‌ای نیست که اقدام ساخت ربات موتورسوار کرده است. چند سال قبل کاسترول، «فلوسی» را ساخت که در طراحی‌اش، رانندگی با موتورسیکلت را بسیار بهینه‌تر از یک انسان انجام می‌داد.

منبع:

پدال
نظرات