1. خانه
  2. ویدئو ها
  3. ویدئوهای رسمی
  4. سورتمه 7 نفره نیسان

سورتمه 7 نفره نیسان

20 بهمن 1394
  • 217
  • 0
  • 11397

لوژسواری ورزشی زمستانی است که توسط تیم‌های ۲ یا ۴ نفره انجام می‌شود و در آن به جز گرانش، هیچ نیروی دیگری در پیشرانه تأثیر ندارد. ولی به نظر می‌رسد که نیسان به گونه‌ای دیگر به این ورزش نگاه می‌کند.

نیسان اولین سورتمه ۷ نفره دنیا را در «اینزبراک» اتریش رونمایی کرده است. این وسیله که با همکاری شرکت سازنده سورتمه، «دیگو مِناردی» ساخته شده، یک نیسان ایکس‌-تریل بابسلِی است که طراحی خود را از کراس‌اور ۷ سرنشینه کمپانی الهام گرفته و دارای یک جلوبندی منحصر به فرد با استفاده از چراغ‌های LED طرح بومرنگ و یک جلوپنجره V-موشن است.

این مدل بر اساس یک سورتمه چهار نفره معمولی ساخته شده، ولی به منظور داشتن ظرفیت ۷ سرنشین، توسعه داده شده است. در نتیجه، این وسیله ابعاد بزرگی پیدا کرده و طولی به اندازه ۴۲۰۶ میلی‌متر دارد؛ یعنی تنها ۴۲۷ میلی‌متر از ایکس-تریل کوتاهتر است.

نیسان ایکس-تریل بابسلی اخیراً اولین نمایشش را در پیست لوژسواری المپیک در اینزبراک و با مدل‌آور المپیکی بریتانیا، شان اولسن (Sean Olsson) تجربه کرده است.

مطابق گفته نیسان، این سورتمه می‌تواند در عرض ۳۰ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد و حداکثر سرعت آن برابر 105 کیلومتر بر ساعت است. ضمن اینکه این وسیله می‌تواند شتابی برابر 4.5 G را فراهم کند. اگر بخواهیم مقایسه‌ای داشته باشیم، ایکس-تریل مدل تکنا 1.6 dCi 4×4 از قدرتی برابر ۱۲۸ اسب‌بخار برخوردار است که باعث شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت در مدت ۱۱ ثانیه و حداکثر سرعتی به میزان ۱۸۶ کیلومتر بر ساعت می‌شود.

این سورتمه ۷ نفره، همانند سیستم نمای پیرامونی ایکس‌تریل کراس‌اور، یک دید ۳۶۰ درجه در اختیار سرنشینان قرار می‌دهد. داریل اسکریوِن (Darryl Scriven)، مدیر طراحی نیسان اروپا در این زمینه می‌گوید:

می‌خواستیم فرصت اولین تجربه از طبیعت ماجراجویانه کراس‌اورمان را در دنیای پرهیجان لوژسواری در اختیار قرار دهیم. نیسان دیزاین اروپا از فرم و کاراکتر ایکس-تریل برای طراحی ایکس-تریل بابسلِی بهره گرفته و این وسیله، سپس در کارگاه «دیگو مناردی» در کورتینا ساخته شده است. نتیجه، ایده‌ها و تکنولوژی‌های جدید برند را در رابطه با مدل‌های برجسته کراس‌اور تداعی می‌کند.

منبع:

پدال
نظرات