1. خانه
 2. ویدئو ها
 3. کارولوژی(معرفی خودروها)
 4. معرفی اولیه، مشخصات و قیمت کیا پگاس، ارزانترین وارداتی کیا!

سایر قسمت ها

معرفی اولیه، مشخصات و قیمت کیا پگاس، ارزانترین وارداتی کیا!

16 بهمن 1401
 • 164
 • 2
 • 10390

کیا پگاس در واقع کوچک ترین و ارزان ترین سواری ساخته شده توسط کیا است که در سال 2017 در نمایشگاه خودروی شانگهای معرفی شد. این سدان سگمنت B، در چین و خطوط تولید دانگ فنگ که به عنوان جوینت ونچر کیا فعالیت می کند تولید می شود، این خودرو در بازار چین، خاورمیانه و آفریقا با نام پگاس، و در شرق آسیا و آمریکای لاتین با نام کیا سولوتو عرضه شده است.

با آزادسازی واردات خودرو در سال 1401، این خودرو به عنوان گزینه ای اقتصادی و ارزان قیمت توسط کوشا خودرو که قصد عرضه مدل های مختلف کیا در ایران را داشت انتخاب شد، هرچند با توجه به شرایط موجود در بازار بعید است قیمت نهایی این خودرو در ایران اقتصادی باشد!

کیا پگاس از موتور 1.4 لیتری تنفس طبیعی با 95 اسب بخار قدرت و 135 نیوتن متر گشتاور به همراه  یک گیربکس 4 دنده اتوماتیک AT بهره می برد، پگاس خودرویی بسیار ساده و ارزان قیمت است که در بازار های جهانی قیمتی بین 10 الی 12 هزار دلار دارد. این خودرو نه پیشرانه قدرتمندی دارد و نه حتی طراحی جذاب یا آپشن های گوناگونی در آن یافت می شود که بتواند با آن ها برای خود مشتری جذب کند. این خودرو با استهلاک کم، قیمت ارزان و مصرف سوخت پایین، در بازار های جهانی قشر پایین تر جامعه را به عنوان بازار هدف خود در نظر گرفته است. اما در ایران احتمالا قیمت گذاری این خودرو به صورتی خواهد بود که تنها دست طبقات بالاتر جامعه به این خودرو خواهد رسید. به همین علت، پیش بینی می شود در صورتی که در ایران قیمت گذاری مناسبی روی کیا پگاس صورت نگیرد، این خودرو محکوم به شکست خواهد بود. هنوز نمیتوان پیش بینی دقیقی از قیمت پگاس در بازار ایران داشت، اما شنیده ها حکایت از تعیین قیمت پایه 800 میلیون تومانی برای مدل پایه این خودرو دارند.
نظرات

 • ایرانی ایرانی (17 فروردین 1402 ساعت 04:35)

  اینجا ایران است صدای جمهوری اسلامی ایران

 • Mazyar Mazyar (22 بهمن 1401 ساعت 11:37)

  ماشین ۱۰ هزار دلاری رو میدن ۱۸ هزار دلار تازه بر اساس قیمت پایه قیمت تمام شده میشه احتمالا ۲۰ هزار دلار یعنی دو برابر لعنت به واردکنندگان دلال