1. خانه
  2. ویدئو ها
  3. ویدئوهای رسمی
  4. شرپ، خودروی همه جا روی روسیه

شرپ، خودروی همه جا روی روسیه

12 اسفند 1394
  • 2666
  • 0
  • 68830

بدون شک یکی از سنگین‌ترین ادعاهایی که می‌توان در توصیف یک وسیله نقلیه زمینی به کار برد، همه جارو دانستن آن است. کمتر خودرویی است که لایق دریافت چنین لقبی باشد؛ ولی هیولایی از سن پترزبورگ روسیه سر بر آورده تا بی برو برگرد این افتخار را نصیب خود کند.

با ای تی وی شِرپ (Sherp) آشنا شوید: تراکی روسی که به سرسختی معنایی تازه بخشیده؛ او مستقیم از میان جنگل به پیش می‌رود و هر چیزی را زیر چرخ‌های خود درهم می‌شکند و حتی در عبور از یک رودخانه یخ زده لحظه‌ای درنگ نمی‌کند. در یک کلام اگر علاقه‌ای به جاده ندارید، شرپ را برای شما ساخته‌اند.

با داشتن دو صندلی و قلب تپنده‌ای دیزلی، شرپ و تایرهای خود باد شونده (self-inflating) اش آمده‌اند تا اسباب بازی‌های دوران کودکی‌مان را قابل راندن کنند. با آن چهار تکه لاستیک که در گوشه‌ها جای گرفته‌اند، روسی عظیم الجثه به هرجایی که اراده کنید می‌رود – فرقی ندارد برف باشد یا یخ، گِل باشد یا شن و یا چون ویدئوی زیر، آب. این ای تی وی از موانعی تا ۷۰ سانتی متر ارتفاع عبور می‌کند و حتی به کمک یک سیستم اسکید استیر، می‌تواند حول محور چرخ‌های خود بپیچید که آن را به جالب‌ترین خودروی شبیه به تانک این اواخر بدل می‌سازد.

با وجود این که پیشرانه این خودرو را بر عهده یک موتور دیزلی کوچک ۱٫۵ لیتری کوچک با ۴۴ اسب بخار نیرو گذاشته‌اند، شرپ، با وزنی تقریباً برابر با تویوتا کرولا (۱۳۰۰ کیلوگرم)، با سرعتی معادل ۴۵ کیلومتر بر ساعت بر روی زمین به پیش می‌رود. هنگام شنا کردن این سرعت به شش کیلومتر در ساعت کاهش می‌یابد؛ عزیزانی که این سرعت به نظرتان افتضاح می‌آید! آگاه باشید که هیچ کس هم‌چین چیزی را برای مسابقات درگ بر نمی‌گزیند پس به سرعت بیشتر نیازی نیست.

احتمالاً الآن منتظرید که من با اظهار تأسفی اعلام کنم که خرید این وسیله برای عموم ممکن نیست و تنها در حد یک طرح باقی می‌ماند. خوب منتظر نباشید چرا که با ۶۵ هزار دلار می‌توان شرپ را با سقف پارچه‌ای به خانه برد. حقیقتاً چیزی شرم‌آورتر از این نیست که پشت فرمان اتومبیل ماجراجوی روسی خود از سرما قندیل ببندید، پس چرا ۵۰۰۰ دلار بیشتر ندهید و هیولا را با سقف فلزی مستحکم صاحب نشوید؟

منبع:

پدال
نظرات