1. خانه
  2. ویدئو ها
  3. ویدئوهای رسمی
  4. معرفی رسمی آئودی Q2

معرفی رسمی آئودی Q2

16 اسفند 1394
  • 960
  • 0
  • 11486

ارباب حلقه‌ها در نمایشگاه امسال ژنو از چهارمین و جدیدترین عضو خانواده Q خود بانام Q2 پرده‌برداری کرد. آئودی این کراس‌اوور جدید را «وسیله نقلیه‌ای شهری برای رانندگی روزمره و تفریح و با قابلیت‌های زیاد» تعریف کرده است.

به دلیل اینکه این اواخر انتقادات زیادی به آئودی در رابطه شبیه شدن طراحی محصولاتش به یکدیگر شده است، آئودی طراحی متفاوتی را در Q2 بکار برده است. این امر موجب شده که Q2 از دیگر اعضای خانواده Q آئودی فاصله گرفته و بیشتر مناسب جوانان باشد. دراین‌باره طراح ارشد آئودی «Marc Lichte» در نمایشگاه ژنو این‌طور توضیح داد:

ما در Q2 یک‌زبان طراحی جدید با ویژگی‌هایی خاص بکار برده‌ایم که موجب شده این کراس‌اوور از کاراکتر و شخصیتی متمایز نسبت به دیگر اعضای خانواده Q برخوردار باشد.

جدیدترین فرزند آئودی 4.19 متر طول، 1.79 متر عرض و 1.51 متر ارتفاع دارد که در طول 19 سانتیمتر کوتاه‌تر از کوچک‌ترین کراس‌اوور حال حاضر آئودی یعنی Q3 است. این امر موجب شده تا Q2 در جایگاهی پایین‌تر از Q3 و در کلاس کراس‌اوورهای ساب کامپکت قرار گیرد.

خریداران می‌توانند از بین 6 پیشرانه با سطح قدرتی از 116 تا 190 اسب بخار گزینه دلخواه خود را انتخاب کنند. پیشرانه اول نمونه‌ای 3 سیلندر 1 لیتری بنزینی است. موتورهای بنزینی دیگر نیز شامل دو نمونه 1.4 و 2 لیتری می‌شود. سه پیشرانه دیزل هم با حجم‌هایی از 1.6 تا 2 لیتر قابل سفارش است.

گیربکس استاندارد آن نمونه‌ای 6 سرعته است اما برای تمامی موتورها گیربکس 7 سرعته دوکلاچه S-Tronic قابل سفارش است. Q2 به‌صورت دیفرانسیل جلو عرضه می‌شود اما در نمونه‌های 2 لیتری بنزینی یا دیزل، گزینه دو دیفرانسیل هم در دسترس خریداران قرار دارد.

در داخل، داشبورد دارای ویژگی‌های جدیدی است درحالی‌که سیستم چندرسانه‌ای آئودی یعنی MMI به‌صورت استاندارد وجود دارد و صفحه‌نمایش دیجیتال نیز به‌عنوان آپشن قابل سفارش است. سیستم MMI قابلیت اتصال به تلفن‌های همراه هوشمند آندروید یا IOS را نیز داراست. در مقوله ایمنی هم Q2 با سیستم‌های استاندارد «Pre Safe»، ترمز اضطراری، کروز کنترل تطبیقی، هشدار خروج از خط و پارک خودکار چیزی کم و کسر ندارد.

آئودی از اواسط امسال در بازار اروپا سفارش‌ها برای Q2 را می‌پذیرد و تحویل آن در پاییز آغاز خواهد شد.

منبع:

پدال
نظرات