1. خانه
  2. ویدئو ها
  3. ویدئوهای رسمی
  4. کوروت الکتریکی، سریع‌ترین خودروی برقی دنیا

کوروت الکتریکی، سریع‌ترین خودروی برقی دنیا

24 اسفند 1394
  • 1049
  • 0
  • 11138

هنوز مدت‌زمان زیادی از آن زمان نگذشته که گفته می‌شد خودروهای الکتریکی "باحال" نیستند و در برابر بازار پررونق پیشرانه‌های احتراق داخلی حرفی برای گفتن نداشتند. اما حالا ورق برگشته است! باور ندارید؟! این کوروت را ببینید سپس…

اگر تسلا و مدل‌های با گشتاور بالای آن برای اثبات اینکه خودروهای الکتریکی هم می‌تواند پرسرعت و جذاب باشند کافی نیست، این کوروت شاید بتواند این موضوع را ثابت کند. به این خاطر که این کوروت ویژه توانسته رکورد بیشترین سرعت به‌دست‌آمده توسط یک خودروی الکتریکی را بشکند.

این کوروت تمام الکتریکی که توسط Genovation Cars ساخته‌شده در فلوریدا و در منطقه‌ای که برای نشستن شاتل‌ها است تست‌شده است.

این کوروت بر پایه‌ی Z06 بناشده و دارای سیستم مدیریت باتری، اینورترها، باتری‌ها و موتورهای الکتریکی است که بنا به گفته‌ی کمپانی بیش از 700 اسب بخار قدرت و 812 نیوتون متر گشتاور تولید می‌کند. اما سرعت همه‌ی آن چیزی نیست که در مورد این خودرو وجود دارد، بلکه این خودرو دارای بُرد 209 کیلومتری در رانندگی نرمال و تقسیم وزن 50/50 برای پایین آوردن مرکز ثقل است.

مدیر ارشد Genovation آقای Andrew Saul می‌گوید: "ما هیجان‌زده‌ایم که نتایج تست‌های توسعه‌ای ما به خلق چنین رکوردی منجر شد. بر پایه‌ی آزمایش‌هایی که کردیم، باور داشتیم که این خودرو به همان تنومندی خواهد بود که در روز اول تست دیدیم. ما کاملاً انتظار داریم که کارهای بیشتری از این خودرو را ببینیم."

منبع:

پدال
نظرات