1. خانه
 2. ویدئو ها
 3. ویدئوهای رسمی
 4. بوگاتی ویرون، رکورددار حداکثر سرعت خودرو بدون سقف جهان

بوگاتی ویرون، رکورددار حداکثر سرعت خودرو بدون سقف جهان

7 بهمن 1392
 • 4518
 • 5
 • 32269

دیگر همه می دانیم سلطان سرعت در دنیا چه کسی است . در دنیا دیگر خودرویی وجود ندارد که حتی به گرد پای او برسد . چه خودروی کروک باشد و چه خودروی کوپه یا همان سقف دار ، هیچ خودرویی به گرد پای او نیز نمی رسد .

این هیولای 1200 اسب بخاری با موتوری 16 سیلندر 8 لیتری W شکل ( موتور این خودرو را WR نیز می گویند ) که تا به امروز در کمتر خودرویی به این تعداد تیراژ ، چنین موتوری مشاهده نشده است ، دارای گشتاوری معادل 1500 نیوتن متر است ، که شاید برای یک خودروی راه سازی این مقدار گشتاور برابر باشد با جابجایی سنگ های با وزن های بالا .

گیربکس این خودرو از نوع DCT بوده و دارای 8 دنده جلو می باشد . سیستم حرکتی این خودرو ، از نوع دو دیفرانسیل بوده و مصرف سوخت داخل شهر این هیولای 16 سیلندر نزدیک به 40 لیتر در 100 کیلومتر می باشد ، شانس با صاحب این خودرو همراه بوده زیرا اگر در بزرگراه از این خودرو استفاده نماید ، مصرف آن به 15 لیتر در 100 کیلومتر نزدیک بوده و زمان بیشتری را می توان با این خودرو رانندگی نمود .

این خودرو را اکنون نمی توان دقیق گفت که ساخته کدام کشور است ، تنها مرکز مونتاژ این خودرو در فرانسه ، موتور آن از آلمان و قطعاتی دیگری از آن از سراسر اروپا در مرکز مونتاژ این خودرو جمع آوری شده تا این خودرو شکل بگیرد ، به مانند قطعات جنگده اروپا که با نام جنگنده طوفان اروپا نیز شناخته می شود .

شتاب این هیولای نا آرام هنوز برای سرعت 0 تا 100 کیلومتر بر ساعت ، نزدیک به 2.46 ثانیه بوده و شاید خودروهای فرمول 1 بتوانند این هیولا را بگیرند ، حال خودروهای دیگر که شاید نتوانند به نزدیکی این خودرو نیز برسند .

حداکثر سرعت این خودرو کمی بیش از 408 کیلومتر بر ساعت می باشد ولی این عدد سقف سرعت این خودرو نیست ، بلکه عددی می باشد که توانسته شده به آن دست پیدا نمود و باید منتظر راننده ای بود که بتواند حداکثر سرعت این خودرو را بدست بیاورد ، البته برای یک خودروی کروک همین سرعت نیز بسیار بالا می باشد .

در نهایت عددی که برای خرید این خودرو در سال 2013 انتخاب گردیده بود ، 1.99 میلیون یورو بوده که ظاهرا تمام مدلهای آن نیز به فروش رفته و تنها صاحبانی که پول خرید این خودروها را داده اند ، در انتظار تحویل خودروهای خویش هستند .

در ادامه شما را به دیدن کلیپ رسمی منتشر شده از کمپانی بوگاتی که این خودروی کروک را در حال شکستن رکورد سرعت خودروی بدون سقف جهان نشان می دهد ، دعوت می نماییم و امیدواریم از دیدن آن لذت ببرید .
نظرات

 • محسن محسن (12 بهمن 1392 ساعت 20:33)

  مرسییییییییی ممنون فیلم های قشنگتون.....بازم فیلم های جدیدبزارید

 • سید سید (12 بهمن 1392 ساعت 16:03)

  با سلام و تشکر از اطلاع رسانی تون
  با این توصیف نزدیک رکورد پرایدم شده البته باید روی بوگاتی یه کپسول گاز بزاریم و با گاز تست بگیریم چون تست پرایدم رو با گاز انجام شده!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • ایمان ایمان (10 بهمن 1392 ساعت 18:56)

  سلام.خیلیییییییی عالی بود..اگه نترسن یه مسابقه با پراید بدن.

 • سارا ...........!! سارا ...........!! (10 بهمن 1392 ساعت 11:26)

  خیلی ممنون فیلم قشنگی بود .بوگاتی خیلی خوشگله ! باز هم فیلم های بیشتری از اتومبیل بوگاتی بگذارید ممنونم .............

 • علیرضا علیرضا (9 بهمن 1392 ساعت 09:32)

  نمیدونم شما عذاب وجدان نمیگیرین ! آخه بابا با این ویدیو ها نمیگین بچه های مردم به پوچی میرسن؟