1. خانه
  2. خودرو‌ ها
  3. لامبورگینی

لامبورگینی (Lamborghini)

  • تاریخ تاسیس1963
  • موسسفرچیو لامبورگینی
  • ایتالیا
  • دفتر مرکزیسن‌آگاتا، بولونیا، ایتالیا
درباره لامبورگینی

لامبورگینی - Lamborghini خودروساز ایتالیایی است که در زمینه ی تولید خودروهای سوپراسپرت فعالیت میکند. این کمپانی در سال 1963 توسط فرچیو لامبورگینی برای ساخت خودرو هایی قابل رقابت با مدل های جی تی فراری تاسیس شد. لامبورگینی در سال ۱۹۷۸ ورشکسته شد اما دوباره از سال ۱۹۸۷ تا 1998 ابتدا با مالکیت کرایسلر و سپس یک شرکت مالزیایی به فعالیت خود ادامه داد. سر انجام در سال ۱۹۹۸ آئودی به عنوان زیرگروه خودروسازی فولکس واگن مالکیت لامبورگینی را بر عهده گرفت.

 فرچیو لامبورگینی پس از پشت سر گذاشتن جنگ جهانی دوم با استفاده از بقایا ی تجهیزات نظامی یک کارخانه اقدام به تولید تراکتور کرد. سپس فضایی را به عنوان سالن تولید در نظر گرفت و اولین تراکتور را با نام لامبورگینی تراتوری تولید کرد. یکسال بعد وی مالک بزرگترین کارخانه ی تولید ماشین آلات کشاورزی در ایتالیا محسوب می شد.

فرچیو لامبورگینی با پیاده سازی قطعات مختلف خودرو های خود(که اکثرا فراری و مازراتی بودند) از جمله سیستم تعلیق فرمان ترمز و پیشرانه طراحی آن ها را مورد بررسی قرار میداد. بنا بر بعضی حکایات فرچیو لامبورگینی پس از بحث با انزو فراری (مالک کمپانی فراری) بر سر اینکه چه کسی خودروی بهتری می سازد شروع به تولید خودرو کرد.

حکایتی دیگر نیز عنوان می کند که فرچیو پس از مشکلات فنی معتدد پیش آمده برای خودروی فراری خود و عدم وجود خدمات و قطعات کافی برای تعمیرات شروع به طراحی و تولید خودرو کرد.

در سال ۱۹۶۳ لامبورگینی اولین خودرو خود را با نام جی تی وی350 در نمایشگاه خودروی تورین به نمایش گذاشت و توجه بسیاری از کارشناسان و منتقدان را به خود جلب کرد.