1. خانه
  2. خودرو‌ ها
  3. بوگاتی
  4. شیرون

بوگاتی شیرون (Bugatti Chiron)

  • کلاس بدنهکوپه
  • کلاس اتومبیلS Segment
  • تعداد نسل ها (بازار ایران)1 نسل
  • سال های تولید2016 - اکنون
درباره بوگاتی شیرون

بوگاتی - Bugatti نام خودروسازی فراملیتی است، این شرکت تولیدکننده‌ی لوکس‌ترین و کلکسیونی‌ترین خودروهای دنیا بوده وترکیبی از اصالت ایتالیایی، هنر فرانسوی و مدیریت آلمانی دارد.
در ظاهر، بوگاتی یک شرکت فرانسوی است؛ اما در واقع، توسط یک فرانسوی با اصالت ایتالیایی تأسیس شد. اولین‌ کارخانه‌ و دفتر طراحی شرکت هم، در منطقه‌ی دورلیشایم آغاز به‌کار کرد که هنگام افتتاح بوگاتی، تحت مالکیت کشور آلمان بود و بعد از جنگ جهانی اول، مجددا در اختیار فرانسه قرار گرفت.
این شرکت در سال ۱۹۰۹ توسط نابغه‌ای ایتالیایی به نام اتوره بوگاتی و به منظور تولید خودروهای سفارشی و خاص تاسیس شد و نهایتا پس از طی دورانی پر افتخار و گذر از دو جنگ جهانی، در سال ۱۹۹۸ توسط فولکس واگن خریداری شد و تولید بسیار محدودی دارد.
هیچ برند دیگری در صنعت خودروسازی جهان، به‌اندازه‌ی بوگاتی در ساخت مدل‌های کلکسیونی و تولید محدود، محبوب نیست. این شرکت، خصوصا از اوایل قرن بیستم، نوآوری‌های بسیاری در بحث‌های تجاری و مهندسی خودرو، پدید آورد تا ثابت شود؛ تفاوت‌هایی اساسی بین بوگاتی و دیگر خودروسازان جهان وجود دارد. ساخت اولین خودروی جاده‌ای دنیا با نهایت سرعت ۱۶۰ کیلومتربرساعت (۱۰۰ مایل برساعت) در سال ۱۹۱۲ و رسیدن به سرعت‌های بیش از ۴۰۰ کیلومتربرساعت با یک خودروی استاندارد در سال ۲۰۰۷، بخشی از افتخارات فراموش‌نشدنی بوگاتی هستند. همچنین، تولید خودرو با پیشرانه‌ای که بیش از هزار اسب‌بخار، قدرت داشته باشد هم، بعد از بوگاتی ویرون، معمول شد.