1. خانه
  2. خودرو‌ ها
  3. فراری
  4. 458

فراری 458 (Ferrari 458)

  • کلاس بدنهکوپه , کروک
  • کلاس اتومبیلS Segment
  • تعداد نسل ها (بازار ایران)1 نسل
  • سال های تولید2010 - اکنون
درباره فراری 458

فراری - Ferrari خودروساز ایتالیایی تولید کننده خودروهای لوکس، سوپر اسپرت و مسابقه ای است که در سال 1929 توسط انزو فراری تاسیس شده است.
فراری در ابتدا تنها به طراحی و تولید خودروهای مسابقه ای می‌پرداخت، همچنین به عنوان حامی مالی مسابقات نیز فعالیت می‌کرد.
فراری از سال ۱۹۴۷ به تولید اتومبیل‌های جاده‌ای، با برند خود پرداخت، از سال ۱۹۶۹ شرکت فیات با خرید بخش عمده سهام فراری، به مالک اصلی این شرکت تبدیل شد.
لوگوی فراری نشان دهنده یک اسب سیاه در جلوی یک سپر زرد رنگ است که در بالای آن سه رنگ سبز و سفید و قرمز (پرچم ایتالیا) در بالای آن قرار گرفته است. دو حرف S و F نیز بر روی آن وجود دارد که این دو حرف بر گرفته از Scuderia Ferrari (نام ابتدایی تیم اتومبیل رانی انزو فراری) می‌باشد.

در سال ۱۹۹۶ مایکل شوماخر به تیم فرمول یک فراری پیوست، مایکل در یک سال سه قهرمانی کسب کرد و در دهه بعدی هم به این موفقیت‌ها ادامه داد. او با تیم فراری از سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۴ سلطان بی‌چون و چرای فرمول یک شد.

در اکتبر ۲۰۱۴ شرکت فیات ‌کرایسلر (همان فیات سابق) اعلام کرد که از فراری جدا خواهد شد. این جدایی در سال ۲۰۱۵ عملی شد و فراری شرکت هولدینگی به نام فراری ان وی (Ferrari N.V) تاسیس کرد و سهام فراری را در بازار بورس نیویورک به فروش گذاشت. ۹۰ درصد سهام فراری از سوی فیات کرایسلر بین سهام‌داران توزیع شد و پیرو فراری (فرزند خوانده انزو فراری) نیز مالک ۱۰ درصد باقیمانده از سهام شد. جدایی فیات کرایسلر از فراری در سال ۲۰۱۶ به سر انجانم رسید تا اکنون فراری بار دیگر یک کمپانی کاملا مستقل باشد.