1. خانه
  2. خودرو‌ ها
  3. آمیکو
  4. آسنا

آمیکو آسنا

  • کلاس بدنهوانت
  • کلاس اتومبیلPickup Trucks
  • تعداد نسل ها (بازار ایران)1 نسل
  • سال های تولید1397 - اکنون
درباره آمیکو آسنا

آمیکو آسنا (amico asena) اولین پیکاپ تولیدی شرکت ارس خودرو دیزل یا همان آمیکو است که برای اولین بار در سال 1396 معرفی شد. شرکت آمیکو که از همان ابتدای تاسیس مشغول به تولید خودروهای سنگین و موتورسیکلت بود تصمیم گرفت تا پا به عرصه خودروهای پیکاپ بگذارد و بازار کم رونق آن سالهای ایران را کمی بهبود بخشد. برای همین آمیکو به سراغ شرکت چینی HUANGHAI رفت و پس خرید گواهی تولید انحصاری مدل N2 این شرکت، تغییراتی در بخش فنی اعمال کرد و در نهایت آن را با نام آسنا به تولید رساند.

 آسنا ابتدا در نسخه دنده‌ای با نام آمیکو آسنا دنده‌ای به بازار معرفی شد اما در سال 1400 شرکت آمیکو تصمیم گرفت نسخه اتوماتیک آسنا را با نام آمیکو آسنا اتوماتیک و تنها در 100 نسخه به بازار معرفی کند. این دو تیپ از این پیکاپ غول پیکر از نظر ظاهر بیرونی هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند. در نمای جلوی این پیکاپ غول پیکر چراغ های جلو طراحی پهن و مربعی شکل دارند و چسبیده به جلوپنجره خودرو هستند. گرافیک داخلی چراغ ها بسیار ساده با پس زمینه مشکی است. جلوپنجره این خودرو کشیده و بزرگ طراحی شده و دور تا دور آن خطوط کرومی است. سپر خودرو زاویه ورود مناسبی دارد و علاوه بر یک دیفیوزر نسبتا ساده کرومی میزبان ورودی هوای دیگر موتور و دو چراغ مه شکن است. درب موتور خودرو نیز با خطوط عضلانی تشکیل شده که حس ابهت و قدرت را به بیننده القا می کند.

در نمای جانبی آمیکو آسنا شاهد یک طراحی نسبتا ساده و بدون اغراق هستیم که هماهنگ با دیگر بخش های خودرو است. گلگیرهای خودرو به صورت بیرون زده از بدنه طراحی شده و رینگ های خودرو نیز طرح و اندازه قابل قبولی دارند. به لطف فاصله محوری زیاد هم فضای بار و هم فضای کابین قابل قبول هستند.

به بخش عقب این خودروی پیکاپ که میرسیم چراغ های عقب به صورت مستطیلی و یک تکه طراحی شده‌اند. درب صندوق نیز ساده تنها با دو خط زاویه دار نسبتا عمیق طراحی شده که زیر دستگیره لوگوی آمیکو بسیار بزرگ قرار گرفته است. سپر خودرو نیز طراحی ساده‌ای دارد و میزبان یک تورفتگی بزرگ می باشد که محل نصب پلاک خودرو است. اما در بخش کابین بیشترین تفاوت میان این دو تیپ از آسنا وجود دارد که با مراجعه به صفحه هر کدام از آنها می توانید آن را مشاهده کنید.

در بخش فنی نیز تفاوت های زیادی میان این دو خودروی پیکاپ وجود دارد که در صفحه تیپ هر کدام به صورت کامل اشاره شده است. تنها مورد مشترک حجم و نوع پیشرانه است که هر دو خودرو به موتور 4 سیلندر 2/4 لیتری میتسوبیشی مجهز شده‌اند. از نظر ابعاد و فضای بار و کابین نیز این دو تیپ کاملا مشابه یکدیگر هستند.  برای اطلاع از قیمت بروز آمیکو آسنا دنده‌ای و آمیکو آسنا اتوماتیک می توانید به صفحه قیمت آمیکو آسنا مراجعه فرمائید.

نویسنده : امین سرمدی

سوالات متداول

از معایپ پیکاپ آسنا میتوان به طراحی بسیار ساده و داشبرد و کابین قدیمی و دشواری در رانندگی در شهر و ترافیک شهری اشاره نمود.
در حال حاظر دو تیپ آمیکو آسنا دنده ای و توربو اتوماتیک در ایران موجود است.