1. خانه
  2. خودرو‌ ها
  3. هیوندای
  4. i10

هیوندای i10 (Hyundai i10)

  • کلاس بدنههاچ بک
  • کلاس اتومبیلA Segment
  • تعداد نسل ها (بازار ایران)2 نسل
  • سال های تولید1396 - اکنون
درباره هیوندای i10

هیوندای - Hyundai - بزرگترین کمپانی زنجیره‌ای کرهٔ جنوبی است که درابتدا به عنوان یک شرکت ساختمانی، در شهر سئول راه‌اندازی شد و از سال ۱۹۵۴ شروع به توسعه و گسترش در دیگر زمینه‌های صنعتی کرد.

هیوندای امروزه به بخش‌های مختلفی چون گروه هیوندای، هیوندای موتور، هیوندای موبیس، هیوندای استیل، مهندسی و ساخت‌وساز هیوندای و ... تفکیک شده‌است. 

بخش خودروسازی گروه هیوندای، هیوندای موتورز نام دارد که جزو ده خودروساز بزرگ جهان قرار دارد.

هیوندای مالک بزرگترین کارخانه یکپارچه تولید خودرو در جهان است، که در شهر اولسان قرار دارد و سالیانه بالغ بر ۱٫۶ میلیون اتومبیل تولید می‌کند. امروزه شرکت هیوندای محصولات خود را از طریق ۶ هزار مرکز فروش و نمایندگی رسمی، که در ۱۹۳ کشور جهان مستقر می‌باشند، عرضه می‌کند.

حضور خودروهای هیوندای در بازار ایران به اوایل دهه 90 میلادی باز میگردد که مدل های الانترا، سوناتا و.... در تعداد محدود به کشور وارد شده بود.

در دهه 80 شمسی، کرمان خودرو طی همکاری با هیوندای، خودروهای آوانته (النترا XD) و ورنا را در خودروسازان راین مونتاژ می‌کرد، همچنین آسان موتور نیز با آزاد شدن واردات خودرو، انواع سواری های هیوندای را به بازار کشورمان آورد تا هیوندای، پرفروش ترین برند بازار در آن سالها شود....، طی یکی دوسال اخیر نیز کرمان موتور همکاری خود با هیوندای را افزایش داده و محصولات جدید این شرکت را مونتاژ یا وارد می‌کند...

در کلاس خودروهای سایز کوچک شهری، هیوندای i10 و i20 توسط کرمان موتور عرضه شدند؛ این خودرو در بازار جایگاه مناسبی پیدا کرده و با استقبال خوبی مواجه شدند. هیوندای اکسنت و النترا نیز در بین های سدان های کوچک شهری از فروش خوبی بهره مند شدند تا پایان سال 1401 که بعد از ازادسازی مجدد واردات خودرو، آسان موتور به سراغ هیوندای کنا رفت تا کلاس جدیدی را در سبد عرضه خود ارائه دهد.