1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان خارجی
  4. فراخوان ۲۳۰هزار خودروی جنرال موتورز در آمریکا

فراخوان ۲۳۰هزار خودروی جنرال موتورز در آمریکا

25 شهریور 1397
  • 0

جنرال موتورز به دلیل وجود نقص در پیستون‌های کالیپر ترمز عقب حدود 230 هزار خودرو در آمریکای شمالی فراخوانی را اعلام کرده است.

فراخوان ۲۳۰هزار خودروی جنرال موتورز در آمریکابنا به گفته‌ی این خودروساز، کروم کاری نامناسب پیستون‌های کالیپر ترمز عقب خودروهای یاد شده می‌تواند باعث ایجاد مشکل در سیستم هیدرولیک ترمز و متعاقب آن عملکرد نرم پدال ترمز شود.

این کالیپرهای ترمز ساخت گروه ZF آلمان بوده و اخیراً باعث ایجاد فراخوان تقریباً مشابهی در 154 هزار دستگاه از محصولات داج و جیپ شده‌اند.

فراخوان ۲۳۰هزار خودروی جنرال موتورز در آمریکادر بیانیه‌ی فراخوان جنرال موتورز آمده است:سازنده‌ی پیستون‌های ترمز مورد بحث نتوانسته آن‌ها را در فرایند تولید به‌طور کامل و صحیح کروم‌کاری کند. در این شرایط گاز هیدروژن می‌تواند در داخل پیستون باقی بماند.

ZF خبرهای مشابهی از وجود مشکل را در خودروهای آئودی، فولکس‌واگن و ب‌ام‌و دریافت کرده اما آگاه‌سازی جنرال موتورز از این مشکل تا 14 ژوئن رخ نداده است.

فراخوان ۲۳۰هزار خودروی جنرال موتورز در آمریکافراخوان جنرال موتورز تعداد 210628 دستگاه خودرو را در آمریکا و 19385 دستگاه را در کانادا تحت تأثیر قرار داده است. این خودروها همگی مدل سال‌های 2018 و 2019 از شورولت بولت، کروز، اکوئینکس، ایمپالا، مالیبو و ولت، بیوک لاکراس، کادیلاک XTS و جی ام سی تراین هستند.

فراخوان ۲۳۰هزار خودروی جنرال موتورز در آمریکااین خودروساز آمریکایی می‌گوید از وقوع حادثه یا جراحتی که دلیلش مشکل یاد شده باشد آگاه نشده است. البته ترمزهای عقب این خودروها کاملاً بررسی می‌شوند و در صورت نیاز هرگونه گاز موجود در پیستون‌ها تخلیه خواهد شد.فراخوان ۲۳۰هزار خودروی جنرال موتورز در آمریکامنبع پدال


نظرات