1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان داخلی
  4. ادغام طرح مسکوت مانده ساماندهی بازار خودرو مجلس دهم در طرح مجلس یازدهم

ادغام طرح مسکوت مانده ساماندهی بازار خودرو مجلس دهم در طرح مجلس یازدهم

ادغام دو طرح ساماندهی بازار خودرو
24 شهریور 1399
  • 1

ک عضو هیات‌رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قرار نیست طرح ساماندهی بازار خودرو (مصوب مجلس دهم) مسکوت بماند گفت که احتمالا این طرح با طرح نمایندگان مجلس یازدهم برای ساماندهی وضعیت خودرو ادغام خواهد شد.

مصطفی رضاحسینی قطب‌آبادی اظهار کرد: طرح ساماندهی بازار خودرو که در مجلس دهم به تصویب رسیده بود پس از ایراد شورای نگهبان به مجلس یازدهم آمده و خبرهایی منتشر شده بود که قرار است این طرح مسکوت گذاشته شود، اما چنین بحثی مطرح نیست؛ بلکه دوستان متخصص ما در حوزه بازار خودرو با توجه به اتفاقاتی که از چند ماه قبل در حوزه خودرو رخ داده طرحی را در این زمینه تهیه کردند که در حال تدوین آن هستند.

نماینده مردم شهر بابک در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: قرار است طراحان طرح جدید با طراحان طرح مجلس دهم نشستی بگذارند و در این زمینه همفکری کنند تا ما دو قانون در دو مقطع تصویب نکنیم. علاوه‌بر این طرح مجلس دهم که از سوی شورای  نگهبان اعاده شده به قوت خود باقی است اما می‌توانیم آن را مدتی نگه داریم که با طرح جدید تلفیق شود تا نهایتا آنچه که به صلاح کشور، مردم و حوزه صنعت است را به عنوان خروجی این مصوبات شاهد باشیم.

این عضو هیات‌رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ما در کشور قانون کم نداریم بلکه مشکل ما عدم اجرای صحیح قانون است. تلاش ما این است که در این زمینه کار کارشناسی انجام دهیم شاید به نوعی بتوانیم این دو طرح را با یکدیگر ادغام کنیم؛ چراکه نمی‌خواهیم صرفا قانون تصویب کنیم.

منبع ایسنا


نظرات

  • ایرانی جانم فدای وطنم ایرانی جانم فدای وطنم (24 شهریور 1399 ساعت 09:39)

    با سلام : به نظر بنده حذف شورای رقابت به بازار خودرو کمک خواهد کرد، چون از زمانی که آقای شیوا تشریف آوردند بازار خودرو را آشفته تر کردند با این افزایش ها و سیاست های یک طرفه و به نحو خودرو سازان قام برداشتن ها، دنا پلاس توربو در بازار 600 میلیون؟ به کجا چنین شتابان