1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان داخلی
  4. بالاخره چه زمانی هایما اس ۵ و ۷ ایران خودرو تحویل مشتریان می‌شود؟

بالاخره چه زمانی هایما اس ۵ و ۷ ایران خودرو تحویل مشتریان می‌شود؟

12 مهر 1399
  • 0

 

بهمن ماه سال ۹۷، ایران خودرو اقدام به پیش فروش برخی از محصولات خود کرد.یکی از این محصولات هایما اس ۵ بود. ایران خودرو مشهد همان سال خبر راه اندازی خط تولید این خودرو را رسانه ای کرد.

بهمن سال ۹۷، ایران خودرو با وعده تحویل اردیبهشت ۹۹ اقدام به پیش فروش خودروی هایما اس ۵ کرد و از هر مشتری ۷۵ میلیون تومان پیش پرداخت دریافت کرد.

در حالی که ۶ ماه از موعد تحویل خودروی هایما اس ۵ به مشتریان گذشته است، اما خریداران این خودرو همچنان چشم انتظار تحویل خودرو‌های ثبت نامی خود هستند.

تعدادی از خریداران هایما اس ۵ با باشگاه خبرنگاران جوان تماس گرفتند و خواستار پیگیری زمان تحویل خودروهای ثبت نامی خود بودند.

یکی از مشتریان هایما اس ۵ گفت: بهمن سال ۹۷ هایما اس ۵ ثبت نام کردم. در آن زمان گفتند که  تحویل این خودرو اردیبهشت  سال ۹۹ خواهد بود، اما متاسفانه تا کنون  هیچ خبری از تحویل خودرو نیست.

او بیان کرد: علیرغم وعده‌های مدیرعامل ایران خودرو مشهد که گفته بود تولید هایما اس ۵ طبق برنامه در حال انجام است اما هنوز دعوت نامه ای به دست ما نرسیده است.

11.jpg

یکی دیگر از متقاضیان خرید خودرو گفت:بهمن ۹۷ ، خودروی هایما اس ۵ با مبلغ ۷۴ و نیم میلیون تومان ثبت نام کردم. این خودرو را با موعد تحویل اردیبهشت ماه ۹۹ پیش خرید کردیم  و اکنون که بیش از پنج ماه از موعد تحویل آن گذشته است، هیچ خبری از تحویل خودرو نیست.

12.jpg
یکی دیگر از متقاضیان خرید خودرو هایما اس گفت: بهمن ماه سال ۹۷ با پرداخت ۸۶ میلیون تومان،خودروی هایمان اس ۷ ثبت نام کرده ام که موعد تحویل آن اردیبهشت سال ۹۹ بود، اما در حالی که ۷ ماه از سال گذشته است هنوز خبری از تحویل خودرو نیست.

13.jpg

یکی دیگر از مشتریان هایما اس در گفت‌وگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: بهمن سال ۹۷ هایما اس ۵ ثبت نام کردم،اکنون مهر سال ۹۹  است و خبری از تحویل خودرو نیست.

او بیان کرد: جالب تر این است که با ایران خودرو تماس گرفتم،به من اعلام شد هر زمانی که دعوتنامه ارسال شود خریدار باید قیمت همان روز را پرداخت کند در صورتی که در قرارداد تاریخ تحویل ۳۱ اردیبهشت سال ۹۹ذکر شده است و برابر قانون ملاک قیمت این تاریخ است و دریافت قیمت روز بعد از این تاریخ کاملا خلاف قواعد حقوقی محسوب می شود که بنده این موضوع را به ایران خودرو تذکر دادم.

14.jpg

موضوع تحویل خودروی هایما اس را از شرکت ایران خودرو پیگیری کردیم که مسئولان این شرکت به صدور اطلاعیه ای بسنده کردند.

در اطلاعیه ایران خودرو آمده است:

"احتراما موارد زیر به منظور اطلاع رسانی به مشتریان محصول هایما اعلام می‌شود:

۱- در حال حاضر خط تولید هایما در شرکت ایران خودرو خراسان فعال است.

۲- از ابتدای امسال تاکنون دو هزار و ۴۹۱ دستگاه هایما تحویل مشتریان شده است. در حال حاضر اجرای تعهدات حدود هشت هزار دستگاه خودرو هایما در دو مدل اس.۵ و اس.۷ در دستور کار قرار دارد.

۳- مشکلات و موانع ایجاد شده در تامین قطعات این محصول به دلیل تحریم‌های بین المللی، سبب تولید با تاخیر شده است. در حال حاضر تاخیر در تعهدات این محصول از مرداد سال گذشته تا خرداد امسال است که در حال حاضر صدور دعوتنامه برای موعد تحویل مرداد ماه در حال انجام است.

۴- درصورت تامین و تدارک قطعات، امسال ۲۰ هزار دستگاه هایما اس.۷ و اس.۵ در شرکت ایران خودرو خراسان تولید خواهد شد.

۵- از سوی دیگر، با توجه به نیاز مشتریان به خودرو، طرح تبدیل این خودرو با محصولات دیگر ایران خودرو در دستور کار قرار دارد تا در صورتی تمایل مشتریان، آنهایی که مایل به تبدیل بودند نسبت به آن اقدام کنند. این طرح نیز متعاقبا اعلام خواهد شد. بدیهی است، در صورت اقدام نکردن مشتریان برای تبدیل، خودروی ثبت نامی هرچند با تاخیر، قابل تحویل خواهد بود.

۶- قیمت محصولات براساس قیمت زمان تحویل محاسبه می‌شود و در صورت تبدیل نیز قیمت محصولات جایگزین براساس قیمت موعد تحویل محاسبه خواهد شد."

خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان تا حصول نتیجه پیگیر تحویل خودروهای ثبت نامی به مشتریان خواهد بود.

 

 نظرات