1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. اخبار اقتصادی
 4. نماینده مجلس: زور مردم به خودروسازان نمی‌رسد

نماینده مجلس: زور مردم به خودروسازان نمی‌رسد

27 دی 1400
 • 8

موضوع کیفیت خودروهای داخلی هر روز توجهات بیشتری را به خود جلب می کند. بعداز احضار وزیر صمت به مجلس و طرح سوال از فاطمی امین در رابطه با کیفیت پایین خودروهای داخلی و اتفاق ناگواری که در بهبهان در تصادف زنجیره ای اتفاق افتاد و پلیس راهور مدعی شد ایربگ هیچ کدام از خودروهای حاضر در این تصادف باز نشده است، رییس کمیته خودروی مجلس مطالبه از خودروسازان داخلی در خصوص افزایش کیفیت تولید محصولاتشان را کار مردم نمی داند و اعتقاد دارد مردم این توانایی را ندارند. ولی به نظر می رسد که دقیقا این مردم هستند که می توانند جلوی خودروساز بایستند و خواسته های خود را مطالبه کنند.

رئیس کمیته خودروی مجلس گفت: قطعا زور مصرف کننده به خودروساز نمی رسد و نمی تواند به تنهایی مطالبه گر کیفیت باشد از این رو باید بیمه کیفیت خودرو را راه اندازی کنیم تا مطالبه گر کیفیت باشد.

روح الله ایزدخواه در مورد وضعیت نظارت بر کیفیت خودروهای داخلی، اظهار کرد: یک مشکل اساسی در مورد صنعت خودروسازی در ایران این است که «بیمه کیفیت خودرو» نداریم. در واقع وقتی خودرویی فاقد کیفیت‌ها و استانداردهای لازم است باید یک نهاد ثالثی مسئولیت نظارت بر این مساله را داشته باشد.

رئیس کمیته خودرو کمیسیون صنایع و معادن مجلس افزود: قطعاً زور مصرف کننده به خودروساز نمی‌رسد و نمی‌تواند به تنهایی مطالبه گر کیفیت باشد و حق خود را بگیرد در اینجا باید بیمه کیفیت وارد شود و جرایم مربوط به عدم رعایت کیفیت و استانداردها را از خودروساز بگیرد.

وی ادامه داد: همانگونه که در مورد سلامت اشخاص بیمه سلامت داریم و بیمه از طرف خود به ماجرا وارد می‌شود و بیمار دیگر به تکاپو نمی‌افتد در مورد کیفیت خودرو هم همین ماجرا باید پیاده سازی شود.

ایزدخواه گفت: اگر خودروساز ادعایی می‌کند که استانداردها را در فرایند تولید خودرو رعایت کرده و محصول کیفیت لازم را دارد باید در مورد آن پاسخگو باشد. صرف ادعا که نمی‌تواند تضمین کننده کیفیت باشد. بیمه کیفیت می‌تواند سراغ خودروسازان برود و کیفیت را از آنها مطالبه کند.

وی تصریح کرد: نیازی به تأسیس سازمان و نهاد جدیدی نیست بلکه شرکت‌های بیمه‌ای می‌توانند سازوکار بیمه کیفیت خودرو را در ساختار خود اضافه کنند.

رئیس کمیته خودرو کمیسیون صنایع و معادن مجلس اظهار کرد: در طرح جامع صنعت خودرو موضوع بیمه کیفیت دیده شده و یک ماده از ۲۰ ماده این طرح به این موضوع اختصاص دارد. طرح جامع در کمیسیون صنایع تقریباً نهایی شده و در حال آماده شدن جهت ارسال به صحن است البته با توجه به اینکه مجلس در حال بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۱ است نمی‌توان قول داد که طرح جامع به زودی به صحن ارسال شود.نظرات

 • مرتضی مرتضی (2 بهمن 1400 ساعت 23:05)

  اقایان محترم مراجع تقلید باید تا درست نشدن وضعییت خودرو درایران و مکیدن خون ملت مثل بزرگان ومراجع تقلید دیگر کشورها خرید خودرو حرام کنند وملت هم همگی از دارنده وغیره مردانگی کنند ونخرن ببین یک ماه بعد التماس ملت می کنند یاخیر

 • سیدحسن سیدحسن (27 دی 1400 ساعت 13:41)

  لطفا اگر یک مدیری انقلابی وفکر جیب خود نبودن و خودش مدیون خون شهدانکردن اگر در ایران سراغ داشتین حتماً معرفی کنین ماکه در این 40 سال پیدا نکردیم

 • عدنان عدنان (27 دی 1400 ساعت 13:11)

  آخر پس نمایندگان مجلس برگ چغندر هستند

 • علی علی (27 دی 1400 ساعت 12:49)

  نماینده محترم
  مردم زورشان می رسد اگر شما نمایندگان به عبث قانون تهیه نکنید و بگذارید تا خودروهای مطمئن و ایمن وارد شود آنوقت معلوم میشود گه در بازار رقابتی خودرو ساز داخلی باید ارتقا یابد یا حذف شود
  برای سود خودتان یک ملت را به اسارت گرفته اید

 • کاربر سایت کاربر سایت (27 دی 1400 ساعت 11:42)

  نماینده مجلس گفته : "بیمه ی کیفیت خودرو رو اضافه کنیم."
  یک راه دیگه برای پول کندن از مردم!!!!
  اینا شیطون رو هم درس میدن
  الحق که اینا نماینده ی مجلس هستن.
  نه نماینده ی مردم

 • تاسف تاسف (27 دی 1400 ساعت 11:35)

  اتفاقا برعکسه، مردم زورشون میرسه ولی درحال حاضر عقل و شعورشون نمیرسه....
  بهتون بر نخوره، اگر عقل و شعور داشتید که خوردو رو به عنوان حفظ سرمایه تون نمیخریدید!! که خدای نکرده با یک تصادف سرمایه تون بره رو هوا...
  یا وقتی هرچیزی گرون میشد نمیرفتید صف بایستید برای خریدش.....

  ""باید بیمه کیفیت خودرو را راه اندازی کنیم تا مطالبه گر کیفیت باشد.""
  پس شما ها تو مجلس چه غلطی میکنید؟ نماینده مردم هستید شما باید حق مردم رو مطالبه کنید. پس برای چی رفتید مجلس؟

  الان هم دنبال این هستن که یک راه دیگه برای دزدی و چپاول مردم باز کنن.
  کجای دنیا بیمه کیفیت وجود داره؟!

  عرضه ندارید حق مردم رو بگیرید، برید بمیرید، بیشرف های مفت خور...

 • بهرام بهرام (27 دی 1400 ساعت 09:28)

  بچه که بودیم،یکی که درسش ضعیف بود میگفتن خنگی! اون اگه خنگم نبود اینقدر اینو میشنید خودشم باور میکرد.حالا هی بگین مافیا،مافیا.مردم اگه خودرو صفر نخرن بازی تمومه.فقط یه سال.قدرت دست مردمه فقط باید باورش کنن.

 • email@gmail.com email@gmail.com (27 دی 1400 ساعت 08:45)

  معلومه كه زور مردم به هيچكدوم از شما ... نميرسه چون مردم اينقدر در دام بلايي كه مسئولان ... ! براشون پهن كردند اسيرند كه توانايي مقابله با مسئولان ... رو ندارند!!!