1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. مسابقات
  4. گزارش دومین دوره مسابقات فرمولا دریفت قهرمانی کشور در پیست آزادی

گزارش دومین دوره مسابقات فرمولا دریفت قهرمانی کشور در پیست آزادی

18 تیر 1397
  • 1

دومین مرحله مسابقات دریفت قهرمانی کشور، جمعه گذشته در پیست اتومبیلرانی مجموعه آزادی تهران برگزار شد.

گزارش اولین راند مابقات فرمولا دریفت قهرمانی کشور


گزارش اولین راند مابقات فرمولا دریفت قهرمانی کشوردر این مسابقه 15 شرکت کننده از استان های مختلف با وجود گرمای شدید هوا به رقابت با یکدیگر پرداختند، مسابقه قرار بود ساعت 10 صبح آغاز شود، اما همانند دیگر دوره ها، این مسابقه نیز با تاخیری 30 دقیقه ای آغاز شد.

گزارش اولین راند مابقات فرمولا دریفت قهرمانی کشوربرای مسابقه روز جمعه، مسیر جدید و متفاوتی توسط برگزار کنندگان در نظر گرفته شده بود و با توجه به گرمای هوا سعی شده بود تا با کمی کوتاه تر کردن مسیر رقابت، ریسک ایجاد نقص فنی برای اتومبیل ها نیز کاهش یابد، اما نکته جالب توجه، عدم رد شدن مسیر مسابقه از مقابل جایگاه تماشاچیان بود و به این ترتیب، تماشاگرانی که با وجود گرمای هوا و امکانات نامناسب پیست آزادی به آن محل رفته بودند، از مسافتی دور به تماشای دود لاستیک های شرکت کنندگان پرداختند.

گزارش اولین راند مابقات فرمولا دریفت قهرمانی کشوراین مسابقه اما برای علاقه مندان به دریفت، نکات جالبی نیز داشت و استعداد های جدیدی نیز در این رشته معرفی شدند.
در دور اول، هر 15 شرکت کننده به صورت انفرادی طی دو دور مهارت فردی خود را در مسیر به نمایش گذاشتند و پس از جمع بندی امتیازات، این محمد نظارت بود که با کسب 98 امتیاز از 100 امتیاز ممکن، شگفتی ساز شد.

گزارش اولین راند مابقات فرمولا دریفت قهرمانی کشوراما در دور دوم، 8 دریفت کار برتر دور اول به صورت سویسو (دو به دو) به رقابت پرداختند و از بین آنها 4 خودرو به دور نهایی راه یافتند. در این دور نیز اتفاقات جذابی در طول مسابقه رخ داد، در این راند چند باری کنترل خودروها از دست راننگان خارج و باعث از دست رفتن امتیاز آنها شد.

گزارش اولین راند مابقات فرمولا دریفت قهرمانی کشور

گزارش اولین راند مابقات فرمولا دریفت قهرمانی کشورگرمای هوا، موجب وارد آمدن فشاری مضاعف به تمام خودروهای حاضر در مسابقه میشد و حتی خودروهای شهاب پیشانی دار، محمد جعفری و بهروز برومند دچار نقص فنی شدند!

گزارش اولین راند مابقات فرمولا دریفت قهرمانی کشور

گزارش اولین راند مابقات فرمولا دریفت قهرمانی کشوربا توجه به اینکه نقص فنی پیش آمده، در زمان مقرر رفع نشد، قهرمان سال گذشته دریفت ایران از دور رقابت ها کنار رفت...

گزارش اولین راند مابقات فرمولا دریفت قهرمانی کشور

گزارش اولین راند مابقات فرمولا دریفت قهرمانی کشورو در نهایت پس از پایان دور نهایی مسابقات، امتیازات محاسبه و آقایان رضا گله دار از خوزستان، یزدان رزمجو از گیلان و محمد نظارت از خوزستان موفق به کسب مقام های اول تا سوم شدند.

رضا گله دار و خودروی ایشان

گزارش اولین راند مابقات فرمولا دریفت قهرمانی کشور

گزارش اولین راند مابقات فرمولا دریفت قهرمانی کشور


در پایان از شما دعوت میکنیم تا دیگر تصاویر و نکات جالب توجه مسابقه را نیز ملاحظه نمایید:

کار سخت بیگدلی برای رقابت و تعقیب شهاب پیشانیدار

گزارش اولین راند مابقات فرمولا دریفت قهرمانی کشورلحظاتی قبل از خارج شدن کنترل خودروی هیراد صفرچی و خروج از مسیر

گزارش اولین راند مابقات فرمولا دریفت قهرمانی کشورب ام و E30 محسن بقائی شرکت کننده کرمانی با انجین LS آمریکایی

گزارش اولین راند مابقات فرمولا دریفت قهرمانی کشورقبل از آغاز مسابقه، تیم داوری در حال آماده سازی:

گزارش اولین راند مابقات فرمولا دریفت قهرمانی کشورپیت استاپ: انتقال سوخت و واتر متانول به روشی کاملا سنتی:

گزارش اولین راند مابقات فرمولا دریفت قهرمانی کشوربراساس برنامه اعلام شده توسط فدراسیون، مرحله بعدی این رقابت ها مهرماه امسال برگزار خواهد شد.

نوشته امیرعطا فکری - عکس: آرش لاهوتی

مشاهده گالری تصاویر این مسابقات

دریفت، و تکنیک های آن را بشناسید
منبع car.ir


نظرات

  • محمد محمد (5 مرداد 1397 ساعت 16:27)

    آزاد سازی قیمت خودرو بسیار ایده مفیدی است برای مصرف کننده.دولت باید تعرفه واردات خودرو را به پایین ترین حد ممکن کاهش دهد تا تولید کننده های داخلی بفهمند که یه من ماست چقدر کره میده.اون موقع به مصرف کننده التماس خواهند کرد که از تولیدات به درد نخور اونها هم با شرایط و تسهیلات ویژه استفاده کنیم.