1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. خودروسازان داخلی
 4. پراید در عراق و ونزوئلا و سوریه خوشنام است

پراید در عراق و ونزوئلا و سوریه خوشنام است

14 بهمن 1393
 • 7

مدیره عامل سایپا گفت: هم اکنون پراید در عراق، سوریه و ونزوئلا به نام خودرو خوشنام شناخته می‌شود.

سعید مدنی در مراسم امضای تفاهم نامه با سازمان تاکسیرانی برای نوسازی این ناوگان گفت: هدف سایپا کیفی سازی و ارائه محصولات جدید با درصد ساخت بالا است، ضمن اینکه قرار است تیبا را نیز به ناوگان تاکسیرانی اضافه کنیم، چرا که بخش عمده ای از صادرات سایپا به خارج کشور به منظور ورود به ناوگان تاکسیرانی سرعت می گیرد.

مدیره عامل گروه خوردوسازی سایپا افزود: هم اکنون پراید در عراق، سوریه و ونزوئلا به نام خودرو خوشنام شناخته می‌شود؛ علیرغم اینکه در داخل مورد غضب واقع است اما مردم این کشورها از قطعات یدکی و خودروهای سایپا راضی هستند.

وی گفت: در ایران شرایط بسیار خاص است و تحت فشار تحریم‌ها، سختگیری هایی صورت می گیرد اما به هر حال سایپا در سال‌های آتی افزایش تولید را صورت می دهد.

به گزارش مهر، مدنی افزود: تولید پراید به تدریج کاهش می یابد و تولید تیپا افزایش خواهد یافت ضمن اینکه از بهمن و اسفندماه سال جاری نیز خودروهای پلتفرم ایکس ۲۰۰ وارد ناوگان شده و پیش فروش می شود.

به گفته مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا، تلاش داریم در سال‌های آینده تولیدات دیگری همچون خودرو آریو به تولید انبوه برسد و به تدریج درصد ساخت داخل آن افزایش خواهد یافت.

همچنین در این نشست میثم مظفر مدیرعامل تاکسیرانی نیز از جابه جایی روزانه ۴.۵ میلیون مسافر از طریق ناوگان تاکسیرانی شهر تهران خبر داد و گفت: راه اندازی دانشکده تاکسیرانی به منظور تربیت تاکسیرانان الگوی موفقی به شمار می رود تا بتوان تاکسیرانی را به عنوان یک دانش تخصصی و شغلی در جامعه رواج داد به نحوی که تاکسیرانان در این دانشکده از مسائل فنی خودرو تا مسائل روابط عمومی و ارتباطات و مهارت‌های شخصی را فرا خواهند گرفت.

مظفر ادامه داد: از ابتدای سال ۳هزار و ۲۰۰ سمند EF7 جایگزین پیکان‌های فرسوده شده و بنا است این تعداد تا پایان سال به ۴ هزار دستگاه برسد، این در حالی است که جایگزینی پیکان‌های فرسوده با سمند بیش از ۸ تن کاهش تولید ذرات آلاینده را سبب شده و ۱۲ میلیون لیتر در سال کاهش مصرف سوخت را به دنبال دارد.

وی گفت: آمادگی وجود دارد تا با سایپا کار بزرگی را رقم زده و محصولات مدرن و فراتر از کیفیت خودروهای فعلی را در ناوگان تاکسیرانی به‌کار بگیریم.

مظفر اظهارداشت: هر خودروسازی که برای ورود خودروهای هیبریدی وارد شود، تعهد می دهیم به ازای هر خودرو ۶۰ میلیون تومان وام با بهره ۱۵ درصد بدهیم.نظرات

 • بن بن بن بن (16 بهمن 1393 ساعت 13:41)

  ینی دیدگاه مدیران ببین میگه تو عراق و سوریه خوشنامه .....منظورش اینه ک داره ما رو با اونا مقایسه میکنه آیا؟؟ ک اگرم اینطور باشه ینی اینقد بدبخت شدیم ک ما رو با اونا مقایسه میکنن.. واقعا ک !!!! اقا شما بیا ببین نظر مردم خودت چیه چرا ب کشورایی ک 20 سال از ما عقب ترن نگاه میکنی

 • پوریا ایرانی پوریا ایرانی (14 بهمن 1393 ساعت 15:55)

  ودروسازهای ما به فکر هموطنای خودشون نیستن فقط به فکر خوشنام بودن در خارج از کشور هستن

 • مهران امانت مهران امانت (14 بهمن 1393 ساعت 15:25)

  چقدر بدبختن اونا دیگه....

 • علی فلاحت علی فلاحت (14 بهمن 1393 ساعت 13:12)

  احتمالا دولت عراق واسه اعدام محومین به اعدام ازش استفاده می کنه و یا شاید برا کارهای دیگه به همین دلیل خوشنام هست ؟؟؟؟

 • mj.king mj.king (14 بهمن 1393 ساعت 08:05)

  با چه قیمتی خوش نام است؟؟!! ها؟!! بگو!

 • حامد صابر حامد صابر (14 بهمن 1393 ساعت 07:32)

  من موندم این کشور ها با اینکه کمرکشون زیاد نیست چطور حاضرن اینو بخرن مگر اینکه قیمتا فرق کنه

 • آفرین آفرین (14 بهمن 1393 ساعت 07:00)

  پراید های که اول وارد ایران شد خودروهای خوب و باکیفیت بودند بتدریج این شد که میبینید حالا سوال این است با چه قیمتی و با چه کیفیتی به خارج صادر میشود ، اگر به ما هم مجانی بدهید ماهم راضی هستیم