1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان داخلی
  4. صادرات محصولات مشترک ایران و آذربایجان به منطقه اوراسیا به زودی آغاز می شود

صادرات محصولات مشترک ایران و آذربایجان به منطقه اوراسیا به زودی آغاز می شود

1 آبان 1397
  • 1

خودروهای ساخت کارخانه مشترک ایران خودرو و آذربایجان به زودی به کشورهای منطقه اوراسیا به ویژه روسیه و گرجستان صادر می شود.

سایت آذربایجان پس از طی کردن مراحل پایانی تایید کیفیت سمند LX، قادر است تولید محصولات خود را روزانه تا سه شیفت افزایش دهد و وارد فاز تولید انبوه این محصول شود. تولید انبوه دنا از چندی پیش شروع شده است.

 صادرات محصولات مشترک ایران و آذربایجان به منطقه اوراسیا به زودی آغاز می شود

سایت آذربایجان یکی از سایت ها موفق ایران خودرو محسوب می شود که با گذشت چند ماه از افتتاح توانسته حدود 450 دستگاه خودروی دنا و سمند را روانه بازار کند. توسعه نمایندگی های فروش و خدمات پس از فروش و ارایه خدمات امدادخودرو در سطح کشور آذربایجان نیز در دستور کار قرار دارد.

برمبنای این گزارش،‌ دنا و دنا پلاس به عنوان دو خودروی لوکس در کشور آذربایجان مورد توجه مردم هستند که با نام های(luxury Dena) )LD برای خودروی دنا پلاس و SD (Sade Dena) برای خودروی دنا شناخته می شوند. هم اکنون دولت آذربایجان در حال برنامه ریزی برای استفاده از خودروهای سمند در ناوگان تاکسیرانی این کشور است و درحال حاضر نیز چندین دستگاه از این خودرو در اختیار ناوگان تاکسیرانی قرار گرفته است.

همچنین گروه صنعتی ایران خودرو با توجه به نیاز بازار آذربایجان در حال انجام مذاکرات جهت آغاز تولید207 هاچ بک واس‌دی در این کارخانه است.

گفتنی است توافقنامه ایجاد کارخانه مشترک خودروسازی ایران خودرو و آذرماش جمهوری آذربایجان در ماه اوت سال 2016 میلادی به امضا رسید این کارخانه در فروردین امسال با حضور رئیس جمهور دو کشور افتتاح شد. این کارخانه با ظرفیت تولید6 هزار دستگاه در سال افتتاح شد که قابلیت افزایش تا 50 هزار دستگاه درسال با تولید در سه شفیت کاری دارد.نظرات

  • hamid hamid (1 آبان 1397 ساعت 08:46)

    ولمون کنید بابا صادرات جوک به این بزرگی کی شنیده؟؟تندر پلاس تحویل اردبیهشت که هفتم خرداد ماه تکمیل وجه شده نمیدن به مردم بعد دنبال اوراسیا هست.خدایش برید بپرسید اصلا میدونن اورآسیا چیه ؟خوردنی ؟پوشینی ؟این از ایران خودرو .سایپا هم که زنگ میزنی دفتر پاسخگوییشون تلفن چی با افتخار میگه ما چند ماه پرید هم ندادیم (دقت کنید پراید هم)