1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان خارجی
  4. هاچ‌بک کوچک هیوندای ، i10 رونمایی شد

هاچ‌بک کوچک هیوندای ، i10 رونمایی شد

13 شهریور 1395
  • 0

خودروهای سری i خانواده هیوندای در هنگام ورود به بازار به عنوان خودروهایی کوچک، شهری و اقتصادی نظر بسیاری از مخاطبان به ویژه خانم‌ها را به خود جلب کرد. این خودروها با قد کوچک و شکل هاچ بک محبوب شدند و سال به سال پیشرفته‌تر و ایمن‌تر در اختیار مشتریان قرار گرفتند. هیوندایی‌های i10 مدل 2017 نیز از این قاعده پیشرفت و ارتقاء مستثنی نیستند.

این خودروهای i10 2017 به پیشرفته‌ترین سامانه‌های ایمنی، ویژه‌ترین سامانه‌های ارتباطی مجهز شده‌اند. این خودروها همچنین در طراحی جدید از پیچ و قوس‌های ویژه و جلو پنجره‌های آبشاری بهره می‌برند.

 hyundai-i10

مدیر عامل و رئیس شرکت هیوندایی موتور انگلستان در خصوص نمایش هیوندای i10 جدید گفت: استفاده از مواد با کیفیت در کنار ویژگی‌های ذکر شده از ویژگی‌های خودروهای جدید است.

وی افزود: پکیج‌های ایمنی، سامانه‌های ارتباطی، گزینه‌های گوناگون و متنوع هیوندای i10 را به یکی از پرفروش‌ترین خودروهای این کلاس تبدیل کرده و قرار است داستان این موفقیت در خصوص مدل‌های جدید نیز دوباره تکرار شود.

هیوندای‌های جدید i10 با اصلاحات طراحی زیادی روبه رو شدند، تا ظاهر جذابتری پیدا کرده و از نظر احساسی ارتباط مناسب‌تری را با مخاطب پیدا کنند. یکی از این اصلاحات، استفاده از جلو پنجره مشبک آبشاری است. قوس‌ها، منحنی‌ها، موج‌ها و خطوط شناور روی بدنه این خودرو که هویت جدید خانواده خودروهای هیوندایی در آینده به شمار می‌آیند نیز در این مدل دیده می‌شوند. این اولین زبان طراحی جدید هیوندایی است که نمونه آن را می توان روی جاده‌ و خیابان‌های جهان مشاهده کرد.

 hyundai-i10

در نمای جلوی خودرو با طراحی سپرهای جدید و چراغ‌های LED روزتاب که درانتهای جلو پنجره مشبک قرار گرفته‌اند تغییراتی را شاهد هستیم. در نمای پشت خودرو نیز طراحی سپر، جنس پایه چراغ‌ها، لامپ‌های مه‌شکن گرد و طراحی آینه‌های جلو تغییر یافته‌اند. سایز و شکل خودرو در جوانب خودرو نیز تغییر کرده و i10 جدید با یک پروفایل تازه وارد خواهد شد.

با ورود به فضای داخلی، شاهد سایه‌هایی از رده‌های قرمز در تودوزی داخلی هستیم. با این وجود مشتریان می‌توانند تریم های آبی و مشکی را بین تریم‌های گوناگون انتخاب کنند. مدل‌های جدید هیوندای i10 با چرخ‌های فولادی یا آلیاژهای 14 اینچی معرفی شدند. این چرخ‌ها هندلینگ خودرو را بالا برده و به حرکت راحت‌تر آن کمک می کند.

 hyundai-i10

این خودروها با موتورهای بنزینی ارائه خواهند شد که در دو نوع متفاوت حدود 1 و 1.25 لیتر حجم دارند. مدل‌های محرک چرخ‌های جلو به صورت استاندارد از یک سامانه انتقال قدرت دستی 5 سرعته یا یک جعبه دنده 4 سرعته اتوماتیک بهره می‌برند. مدل های بلودرایو دارای موتورهای 1 لیتری بنزینی هستند و به شکل چشم‌گیری در کاهش مصرف سوخت سهم دارند.

در واکنش به درخواست مشتریان مبنی بر ایجاد سامانه ارتباطی واحد، i10 های جدید شامل آخرین سامانه‌های ارتباطی می‌شوند که با یک سیستم ناوبری از طریق یک صفحه نمایش لمسی کنترل خواهند شد. امنیت ارتباط با کارپلی اپل یا اتو اندروید در این خودرو تضمین شده است. به منظور ارتقاء این سامانه‌های نرم‌افزاری این خودروها با یک اشتراک هفت ساله ارائه خواهند شد. از طریق این سامانه می‌توان از شرایط ترافیکی، آب و هوا، موقعیت چراغ‌های راهنمایی و رانندگی در شهرها و کشورهای مختلف، دوربین‌های سرعت سنج و تابلوهای قانونی مطلع شد. این خودرو تنها اتومبیل این کلاس است که سامانه ارتباطی واحدی را در ارتباط با کارپلی و اتو ارائه می‌دهد.

 hyundai-i10

از لحاظ امنیتی مدل های جدید i10، با دو ویژگی پیشرفته جهت ممانعت از تصادف ساخته شده‌اند. پایه تمامی این سامانه‌های ایمنی استفاده از دوربین‌های چند منظوره است. سامانه هشدار برخورد از جلو (FCWS)، و سامانه هشدار انحراف از خطوط (LDWS) که به صورت اختیاری در برخی از تریم‌ها قرار می‌گیرد. حسگرهای دوربین های جلو و سامانه هشدار برخورد از جلو به صورت دیداری یا شنیداری احتمال برخورد با انسان یا موانع را به راننده هشدار می‌دهند. سامانه هشدار انحراف از خطوط نیز در سرعت بیش از 60 کیلومتر بر ساعت فعال شده و مسیر حرکت راننده را اصلاح می‌کنند.

 hyundai-i10

این خودرو با مجموعه‌هایی مانند سامانه تهویه مطبوع اتوماتیک، فرمان مجهز به گرم‌کن، سامانه گرمایش صندلی‌های جلو فضای ایده‌آلی را برای هر شرایط آب و هوایی ایجاد می‌کند. فضای داخلی این خودرو برای 5 نفر مناسب بوده و فضای بار آن نیز به 252 لیتر می‌رسد.

از زمان معرفی اولین هیوندای i10 در سال 2008، تا کنون بیش از 670 هزار دستگاه از این خودروها را تا جولای 2016 به فروش رسیده و به همین دلیل این خودرو عنوان پرفروش‌ترین خودروهای این کلاس است.

منبع:ایران جیب
نظرات