1. خانه
  2. ویدئو ها
  3. کارلانچ (تست شتاب)
  4. تست شتاب آریزو 5 اسپرت در شرایط استاندارد

تست شتاب آریزو 5 اسپرت در شرایط استاندارد

14 خرداد 1402
  • 18
  • 0
  • 2134

آریزو 5 اسپرت، جدید ترین عضو خانواده آریزوهای MVM در ایران است که در واپسین روزهای اردیبهشت ماه سال 1402 توسط مدیران خودرو رونمایی شد.

آریزو 5 S، در واقع فیس لیفت جدیدی از آریزو 5 است که با جزئیاتی متفاوت در طراحی ظاهری و کابین و همچنین یکی دو آپشن جدید به مشتریان عرضه خواهد شد. مدیران شرکت در مراسم رونمایی آریزو 5 S، به تلاش طراحان این خودرو برای خلق ظاهر و کاراکتری جوان پسند و اسپرت تر از گذشته اشاره کردند.

برخلاف انتظاری که از نام این خودرو ایجاد می شود، ام وی ام آریزو 5 اسپرت در بخش مشخصات فنی هیچ تغییری نسبت به نسخه IE یاذ همان آریزو 5 توربو جدید نداشته و مدیران خودرو برای سدان "اسپرت" جدید خود از همان موتور 1.5 لیتری توربو MPi استفاده می کند که 147 اسب بخار قدرت در 5500 دور در دقیقه و 210 نیوتن متر گشتاور از 1750 تا 4000 دور در دقیقه تولید می کند.

گیربکس این خودرو نیز همان CVT همیشگی اکثر محصولات MVM با 9 دنده مجازی است که می تواند با انتقال قوای موتور به چرخ های جلو، آریزو 5 اسپرت را طی 9.8 ثانیه از سرعت 0 به 100 کیلومتر بر ساعت برساند. آریزو 5 اسپرت همانند قبل در محور جلو از سیستم تعلیق مک فرسون و در محور عقب از سیستم تعلیق نیمه مستقل تورشن بیم استفاده می کند.
ترمز های این خودرو نیز در محور جلو از نوع دیسکی خنک شونده و در محور عقب از نوع دیسکی بوده و به سیستم هایی نظیر ترمز ضد قفل ABاسپرت، توزیع الکترونیکی نیروی ترمز EBD و ترمز کمکی اضطراری BA نیز مجهزند. آریزو 5 اسپرت از نظر مصرف سوخت نیز خودرویی اقتصادی است و با وجود وزن سنگین 1410 کیلوگرمی، مصرف سوخت اعلامی آن تنها 6.9 لیتر در هر 100 کیلومتر پیمایش سیکل ترکیبی است. همچنین این خودرو از استاندارد آلایندگی یورو 5 نیز پیروی می کند. ام وی ام آریزو 5 اسپرت در بازار جایگزین آریزو 5 IE خواهد شد و در شرایط فعلی بازار همچنان خودرویی بدون رقیب خواهد بود. باید دید به علت ظاهر خاص و عجیب این خودرو، آیا بازار اقبال مناسبی به آریزو 5 اسپرت نشان خواهد داد یا خیر. از سوی دیگر، بهبود های بوجود آمده در بخش کابین می تواند باعث جذب مشتریانی شود که به عملکرد و امکانات خودرو اهمیت بیشتری می دهند. اما شتاب و توانایی های حرکتی، شاید یکی از اصلی ترین ویژگی های یک خودروی جوانپسند باشد؛ در این ویدیو سعی کردیم شتاب آریزو 5 اس را در چندین حالت بررسی کنیم و بهترین حالت را با 1 ثانیه اختلاف نسبت به حالت معمولی ثبت کنیم.
نظرات