1. خانه
 2. ویدئو ها
 3. کارکست
 4. از نطفه تا نوزاد؛ همه مراحل مونتاژ خودرو!

از نطفه تا نوزاد؛ همه مراحل مونتاژ خودرو!

4 مرداد 1402
 • 26
 • 2
 • 894

در این ویدیو به شرح بازدید خود از سایت تولیدی فردا موتورز در شهر سمنان پرداختیم، این سایت تولیدی به عنوان یکی از مجهز ترین و مکانیزه ترین خطوط مونتاژ تریم در میان خودروسازان خصوصی مطرح است و در سال های گذشته قرار بود تا محلی برای تولید خودروهای اروپایی و کره ای باشد، اما با وضع تحریم ها و خلف وعده شرکای خارجچی فردا موتور، این سایت به طور موقت در اختیار گروه صنعتی ایران خودرو قرار گرفت تا خودروهای پژو پارس در آن به تولید برسند، اکنون اما این سایت مجددا در اختیار فردا موتورز قرار گرفته تا محصولات FMC از جمله فردا SX5، فردا T5 و سوبا M4 در آن مونتاژ شوند. در این ویدیو کوشیدیم به طور کامل تمام مراحل مونتاژ یک خودرو از ورود بدنه به خط تا کنترل نهایی محصول تولید شده را نمایش دهیم.
نظرات

 • مجتبی مجتبی (7 شهریور 1402 ساعت 07:56)

  سلام.
  کلیپ بیخود و تبلیغی و خیلی چرت بود.
  بدتر از کلیپ ، عنوان مزخرف (از نطفه تا نوزاد) برای کلیپه. چرت محض.
  مونتاژ کاری که خط تولید نداره، ابتدا و انتها نداره.
  با نظر (سیدرضاحسینی) کاملا موافقم.
  من خودم خط مونتاژ محصولات مدیران خودرو در ارگ بم رو دیدم ، همه چیز بصورت پک از کشتی با کانتینر میاد روی کامیون و بعد روی ریل و فقط به هم پیچ میشن !
  از نطفه تا نوزاد (نگارش هم بلد نیستین حال به هم زنها)
  هرکی یه دوربین و یه خط اینترنت داشته مجله زده و مقاله و کلیپ میسازه

 • سیدرضاحسینی سیدرضاحسینی (14 مرداد 1402 ساعت 10:57)

  یه جرثقیل مکانیکی با دنده دستی گذاشتن و میگن ربات منتاژ خودرو.... یه سینی چرخ مثل رستوران‌ها گذاشتن و میگن خط فول.....انقدر که اینا بد منتاژ میکنن طرف چینی به خاطر اینکه لایسنس ماشین رو بده اکثر پک ها رو کامل و منتاژ شده براشون می‌فرسته.... کف خودرو یه پوشش صدا گذاشتن به قطر خدا سانت که همون ارتفاع داخل خودرو رو کم و بلا استفاده میکنه. گزارش گر محترم هم 4 تا حرف فنی و قلمبه میزنه و هی میگه فلانی ندارن و این و آن..... خاک تو سرمون... طرف سنسورهای مختلف میزنه ب ای کارای مختلف ب ای اختیار و عدم انجام و اون وقت این شرکت 4تا برچسب اختیار میچسبونه و هی مجری میگه اینم اون چیزی که تو خودروسازها دیگه دیده نمیشه