1. خانه
  2. خودرو‌ ها
  3. جک
  4. J5

جک J5 (JAC J5)

  • کلاس بدنهسدان
  • کلاس اتومبیلC Segment
  • تعداد نسل ها (بازار ایران)1 نسل
  • سال های تولید1392 - اکنون
درباره جک J5

جک J5 خودروی سدان سایز متوسط ساخت کمپانی JAC چین است که در بازار داخلی چین با نام JAC Heyue نیز شناخته می شود. جک جی 5 در سال 2011 برای نخستین بار در چین معرفی شد، در سال 2014 فیس لیفت شد و نهایتا در سال 2018، نسل دوم آن به بازار های جهانی راه یافت؛ در ایران اما تنها مدل قبل از فیس لیفت نسل اول J5 توسط کرمان خودرو مونتاژ و عرضه شد، کرمان خودرو ابتدا در سال 1392 اقدام به تولید نمونه هایی از جک J5 با گیربکس دنده ای و سطح امکانات متوسط کرد و یک سال بعد، در سال 1393 نیز عرضه نمونه فول آپشن جک J5 با گیربکس اتوماتیک 4 سرعته در دستور کار کرمان موتور قرار گرفت، عمر مونتاژ J5 در خطوط تولید کرمان اما زیاد طولانی نبود و این خودرو خیلی زود در سال 1396 با خط تولید کرمان موتور خداحافظی کرد.

نمونه های اولیه جک J5 با گیربکس دنده ای از پیشرانه 1.5 لیتری بهره می بردند، اما کرمان موتور برای نمونه های اتوماتیک این خودرو، پیشرانه 1.8 لیتری ساخت میتسوبیشی با کد 4G93D را در نظر گرفت.

آن زمان جک J5 با توجه به عدم حضور رقبای قدرتمند و طراحی ظاهری زیبا، آپشن های بروز، فضای داخلی جادار و پشتیبانی و خدمات پس از فروش مناسب کرمان موتور به محبوبیت مقبولی در بازار ایران رسید و فروش خوبی را تجربه کرد. برای خواندن اطلاعات کامل تر در مورد این دو تیپ جک J5 می توانید از طریق لینک های زیر اقدام کنید:

جک J5 دنده ای      

جک J5 اتوماتیک