1. خانه
  2. خودرو‌ ها
  3. تویوتا
  4. C-HR

تویوتا C-HR (Toyota C-HR)

  • کلاس بدنهکراس اور
  • کلاس اتومبیل
  • تعداد نسل ها (بازار ایران)1 نسل
  • سال های تولید2017 - اکنون
درباره تویوتا C-HR

تویوتا CHR در کلاس کراس اوور ساب کامپکت ساخته شده در دومدل با پیشرانه هیبریدی و بنزینی توربو به بازار عرضه شده است. 

طراحی بدنه و کابین تویوتا CHR

طراحی بدنه این خودروی ژاپنی در مقایسه با رقبای موجود در بازار آن بسیار خاص و متفاوت است و همین ظاهر خاص باعث جلب توجه بسیاری از افراد به تویوتا CHR شده است.
در نمای جلوی این خودرو اولین چیزی که به چشم می‌خورد چراغ های کشیده و اخم آگین آن است که به وسیله جلوپنجره کوچک آن به یکدیگر متصل شده اند.
حالت سه بعدی  و طراحی زیبای سپر جلوی CHR موجب زیباتر شدن و اسپرت تر شدن جلوه سپر این خودرو شده است.در نمای عقب تویوتا CHR با سپری با طراحی ستیزه جویانه و جوان پسند روبرو میشویم که در مقایسه با نمای روبروی تا حدی منطقی تر به نظر می‌رسد.طراحی چراغ های عقب این خودرو بسیار شبیه به هیوندا سیویک است که میتوان گفت در از آن الهام گرفته است.

بعد از ورود به کابین تویوتا CHR با مانیتوری در میان داشبورد مواجه میشود که در اکثر خودروهای امروزی موجود است. این خودرو از طراحی داشبورد ساده و کنسول وسط متمایل به سمت راننده بهره مند است.از جمله تزئئینات داخلی تویوتا CHR میتوان از نوار باریک متمایز رنگ که در سراسر داشبورد و تودوزی آن تداوم پیدا کرده نام برد.کیفیت متریال کابین نیز با توجه به توقعی که تویوتا میرود بسیار باکیفیت به نظر میرسدو حس خوبی به کاربر خود میدهد. 

 

مشخصات فنی تویوتا CHR

CHR با دو نوع پیشرانه بنزینی و هیبریدی چهار سیلندر وارد بازار خودرو ایران شده است. این دو پیشرانه شامل موتور 1.5 لیتری توربوشارژ و یک پیشرانه 1.8 لیتری هیبریدی میباشند.
موتور توربوشارژ توانایی تولید نیرویی معادل 115 اسب بخار قدرت و  185 نیوتون متر گشتاور است. همچنین یک پک پاتری هیبرید نیکل متال نیز وظیفه ذخیره نیروی الکتریسیته مورد نیاز موتور برقی را در تویوتا CHR هیبریدی بر عهده دارد.
از مهمترین مزایای CHR مصرف سوخت بسیار پایین ان است که طبق اعلام سازنده خودرو در سیکل ترکیبی به عدد 3.9 لیتر در هر 100 کیلومتر میرسد. از طرفی مصرف سوخت موتور توربوشارژ این خودرو نیز برابر با 6.1 لیتر در هر 100 کیلومتر در ساعت است.
شتاب صفر تاصد تویوتا CHR در هر دو مدل توربوشارژ و هیبریدی معادل 11 ثانیه تعیین شده است.
حداکثر سرعت تویوتا CHR هیبریدی به 170 کیلومتر در ساعت رسیده و در مدل بنزینی آن این عدد 180 کیلومتر در ساعت میباشد.
از اعداد بالا میتوان نتیجه گرفت که CHR برای رانندگی های هیجانی و پرشتاب مناسب  است.