1. خانه
  2. خودرو‌ ها
  3. دانگ فنگ
  4. لاماری ایما

دانگ فنگ لاماری ایما (Dong Feng Lamari Eama)

  • کلاس بدنهکراس اور
  • کلاس اتومبیلJ Segment
  • تعداد نسل ها (بازار ایران)1 نسل
  • سال های تولید1400 - اکنون
درباره دانگ فنگ لاماری ایما

لاماری ایما نام کراس اور کامپکتی است که در ایران توسط شرکت آرین پارس موتور مونتاژ و عرضه می شود.
این خودرو در واقع همان فورتینگ T5 ایوو (Forthing T5 EVO) ساخت کمپانی دانگ فنگ کشور چین است که تحت برند فورتینگ به بازار های جهانی عرضه می شود. لاماری ایما در واقع نسخه اسپرت تر خودروی فورتینگ T5 است، کراس اوری که در ایران ما آن را با نام فردا T5 می شناسیم.

لاماری ایما برای اولین بار در سال 2020 در نمایشگاه خودروی گوانژو کشور چین معرفی شد. سپس شرکت آرین پارس موتور در سال 1400 اقدام به رونمایی از این خودرو کرد و طی مراسمی که برای تست بررسی لاماری ایما در پیست آزادی تدارک دیده بود، برنامه های خود را برای کراس اور جدید و جذاب بازار ایران اعلام کرد.

در سال 1401 آرین پارس موتور ابتدا اقدام به مونتاژ لاماری ایما لو آپشن کرد. این خودرو به علت داشتن موتور پربازده و مخصوصا چهره بسیار جذاب و متفاوت، خیلی زود تبدیل به یکی از محبوب ترین کراس اور های چینی ایران شد. با این حال، ایما همواره از ضعف آپشن ها و امکانات رفاهی در مقابل رقبای دیگر خود رنج می برد. به همین علت، آرین موتور به دنبال چاره ای برای این موضوع رفت.

لاماری ایما X، پاسخ آرین موتور به انتقادات وارده به ایما بود. نسخه فیس لیفت لاماری ایما که در سال 1402 از آن رونمایی شد، چهره ای تقریبا مشابه نسخه قبلی دارد و با حفظ قوای محرکه قبلی، اکنون لیست امکانات کاملی را در اختیار سرنشینان قرار می دهد.

علاوه بر لاماری ایما X، به نظر می رسد که در آینده ای نزدیک لاماری ایما HEV نیز به بازار خواهد آمد.