1. خانه
  2. خودرو‌ ها
  3. هایما
  4. S5

انواع هایما S5

  • کلاس بدنهکراس اور
  • کلاس اتومبیلJ Segment
  • تعداد نسل ها (بازار ایران)1 نسل
  • سال های تولید1396 - اکنون
درباره هایما S5

هایما S5 یک خودروی کراس اور کامپکت شهری است که برای اولین بار در سال 1396 رونمایی شد. این خودرو دومین محصول از شرکت چینی هایما در بازار ایران می باشد که توسط ایران خودرو مونتاژ می شود.

این خودروی کراس اور تا کنون در دو تیپ هایما S5 و هایما S5 پلاس به بازار خودروی کشور عرضه شده‌ که در صفحه هر تیپ، مشخصات خودرو به صورت دقیق ذکر شده است.

در بخش طراحی ظاهری تفاوتی میان این دو تیپ وجود ندارد. در نمای روبرو با یک طراحی جسورانه و خشن روبرو هستیم. چراغ های اصلی با خطوط شکسته و تند و تیزی طراحی شده که تا روی گلگیر جلو کشیده شده‌اند. جلوپنجره خودرو طراحی بزرگ و پهنی دارد که با خطوط افقی کرومی تزئین شده است. همچنین لوگوی هایما نیز وسط آن قرار گرفته است. سپر این خودروی کراس اوور از دو بخش همرنگ بدنه و مشکی رنگ تشکیل شده و بر روی آن چراغ های مخصوص روز، راهنما و مه شکن قرار گرفته‌اند. همچنین ورودی هوای ثانویه موتور نیز بر روی سپر واقع شده است. کاپوت S5 از خطوط برجسته زیادی تشکیل شده که این خودرو را در نظر بیننده بیش از پیش عضلانی و قدرتمند می کند.

در نمای جانبی همان طراحی عضلانی را شاهد هستیم . هایما اس 5 این طراحی عضلانی را مدیون یک خط برجسته و شکسته است که از انتهای چراغ عقب شروع شده و با عبور از دستگیره ها روی درب جلو شکسته شده و تا گلگیر عقب کشیده شده است. شیشه درب ها در ردیف عقب اندازه نسبتا کوچکی دارد و همین امر سبب می شود تا فضای ردیف عقب کمی تنگ و کم نور به نظر برسد. رینگ های این خودرو نیز طراحی قابل قبولی دارند که هماهنگ با ظاهر کلی خودرو است.

به بخش عقب هایما اس 5 که می رسیم همان طراحی نمای جلو را باز هم در این بخش می بینیم. چراغ های اصلی به صورت دو تکه، با خطوط شکسته و کشیده طراحی شده‌اند. گرافیک داخلی چراغ ها کمی ساده به نظر می رسد که جا داشت کمی بروزتر باشد. درب صندوق عرض مناسبی دارد و با خطوط نسبتا برجسته و شکسته زیادی طراحی شده است. سپر خودرو مانند بخش جلو به صورت دو رنگ طراحی شده و میزبان چراغ های مه شکن خودرو است.  

 

با ورود به کابین هایما S5 همان خطوط تند و تیز بیرونی خودرو را می بینیم که در اینجا نیز از آن ها استفاده شده. در بخش میانی داشبورد ابتدا یک صفحه نمایش نسبتا بزرگ تعبیه شده که خوانایی قابل قبولی دارد. پس از آن، دریچه های سیستم تهویه مطبوع خودرو و کلیدهای کنترلی سیستم مالتی مدیا با یک فرم V شکل تعبیه شده‌اند که تداعی کننده لوگو هایما است. بخش آخر نیز مختص به تنظیمات سیستم تهویه مطبوع خودرو است که خوشبختانه حالت اتوماتیک نیز دارد. غربیلک فرمان به صورت 4 شاخه طراحی شده و برخلاف ظاهر خودرو حس اسپرت بودن را به راننده القا نمی کند. فضای کابین در هر دو ردیف خودرو مناسب است و در سفر های طولانی مدت سرنشینان را خسته نمی کند. در این قسمت تفاوت های اندکی میان تیپ های این خودرو وجود دارد که با مراجعه به صفحه هر تیپ می توانید از آنها مطلع شوید.

 

هایما اس 5 در هر دو تیپ خود از یک موتور 1.5 لیتری توربو شارژ استفاده می کند که 161 اسب بخار توان تولید می کند. اما گیربکس این خودرو در تیپ پلاس از نوع CVT به 6 سرعته AT تغییر کرده که عملکرد خودرو را بهبود فراوانی داده است.

قیمت

برای اطلاع از قیمت تمام تیپ های هایما S5 به صفحه قیمت هایما S5 مراجعه کنید.